Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Podlaskie: 40 proc. podatników nie złożyło jeszcze swojego PIT

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

Urzędy skarbowe w województwie podlaskim oddały już podatnikom blisko 200 mln złotych z wykazanych nadpłat podatku. Wciąż jednak około 40 procent podatników nie złożyło jeszcze swojego PITu. 

Do urzędów skarbowych w województwie podlaskim trafiło dotychczas blisko 292 tys. zeznań podatkowych PIT. Prawie 90 procent zostało złożonych w formie elektronicznej, czyli za pośrednictwem usługi Twój e-PIT, dostępnej na www.podatki.gov.pl lub systemu e-Deklaracje.

Korzystanie z elektronicznych usług dotyczących rozliczeń podatkowych udostępnianych przez Krajową Administracje Skarbową, pozwala na szybsze, niż w przypadku zeznań papierowych, zwroty nadpłaconego podatku. Urząd ma na to maksymalnie 45 dni. Inaczej jest w przypadku zeznań złożonych papierowo, wówczas czas na zwrot wynosi 3 miesiące.

– Mając na uwadze sytuacje epidemiczną, która panuje w naszym kraju, zachęcamy do dalszego rozliczenia podatku korzystając z jego elektronicznych form. Usługa Twój e-PIT, dostępna na podatki.gov.pl, udostępnia gotowe zeznanie podatkowe przygotowane przez KAS. Podatnik musi je jedynie uzupełnić o przysługujące ulgi i zatwierdzić, bądź zatwierdzić bez wnoszenia poprawek. Jeśli jednak o tym zapomni, to zeznania PIT-37 i PIT-38, 30 kwietnia zostaną zaakceptowane automatycznie. W przypadku, gdy automatycznie zostanie zaakceptowane zeznanie z którego wynika podatek do zapłaty, urząd skarbowy do 31 maja 2021 r. wyśle podatnikowi informacje o kwocie podatku do zapłaty – mówi Radosław Hancewicz, rzecznik prasowy podlaskiej KAS.

Do tej pory podlaska Krajowa Administracja Skarbowa wypłaciła już blisko 200 mln złotych nadpłaconego PIT. Z kolei podatnicy, którzy muszą w tym roku dopłacić, przelali już prawie 29 mln zł na konta KAS.

      2021-04-15 Podlaska KAS: dwa tygodnie na rozliczenie PIT

red. pg

 

Autor P. G.

2021-04-15

Więcej informacji z tej kategorii

Wiara: Jutro Godzina Łaski

Wiara: Jutro Godzina Łaski

Jutro między godziną 12.00 a 13.00 zapraszamy do Kościołów na nabożeństwo Godziny Łaski. To niezwykły czas, o który...

Słowo Życia: 7 grudnia

Słowo Życia: 7 grudnia

ŚRODA DRUGIEGO TYGODNIA ADWENTU Mt 11, 28-30 Jezus przemówił tymi słowami: „Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy...