Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Podlaskie: Dofinansowanie na inwestycje z Fundusz Wsparcia Gmin i Powiatów

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

Ponad 4,5 miliona złotych rozdysponował Samorząd Województwa Podlaskiego dla samorządów z terenu powiatu wysokomazowieckiego i bielskiego. Środki zostały przekazane z Funduszu Wsparcia Gmin i Powiatów, który jest autorskim programem samorządu województwa podlaskiego.

Podkreśla wicemarszałek, Sebastian Łukaszewicz:

      2022-05-18 Sebastian Łukaszewicz o dofinansowaniu na inwestycje

Największym beneficjentem rozdania było miasto Wysokie Mazowieckie, które otrzymało blisko 1,5 miliona złotych na wykonanie sieci wodociągowej. Mówi burmistrz miasta, Jarosław Siekierko:

      2022-05-18 Jarosław Siekierko o dofinansowaniu na inwestycje

Gmina Ciechanowiec otrzymała czek na 500 tys. zł na dokończenie i wymianę oświetlenia na ledowe. Natomiast gmina Czyżew na remont szkół podstawowych w Czyżewie i Rosochatem Kościelnem uzyskała 600 tys. zł. Taką samą kwotę – na rozbudowę budynku Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Jabłonce Kościelnej o część przedszkolną z biblioteką – otrzymała gmina Wysokie Mazowieckie. Z kolei gmina Klukowo 400 tys. zł przeznaczy na nową instalację fotowoltaiczną.

W Jabłoni Kościelnej i Nowych Piekutach powstaną przedszkola ze żłobkami, a w miejscowości Kostry Noski zostanie odremontowana elewacja remizy. Gmina Nowe Piekuty na te przedsięwzięcia otrzymała 300 tys. zł. Kolejny czek, tym razem na 400 tys. zł, otrzymała gmina Szepietowo. Pieniądze przeznaczy na budowę i przebudowę stacji uzdatniania wody w miejscowościach Szepietowo i Średnia.

Powiat bielski natomiast otrzymał 500 tys. zł na przebudowę i rozbudowę budynku internatu Zespołu Szkół nr 4 im. Ziemi Podlaskiej w Bielsku Podlaskim.

jt/Wrota Podlasia

Hits: 27

Autor P. G.

2022-05-18

Więcej informacji z tej kategorii