Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Podlaskie: Gmina Jedwabne i Łapy z dofinansowaniem na OZE

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

178 instalacji odnawialnych źródeł energii powstanie na terenie gmin Jedwabne oraz Łapy. To dzięki wsparciu z funduszy europejskich przekazanych przez samorząd Województwa Podlaskiego.

Wicemarszałek województwa podlaskiego, Marek Olbryś, podkreśla wagę tego typu inwestycji:

– Czym więcej instalacji OZE tym mniej zanieczyszczenia środowiska. Ten ślad węglowy staje się coraz mniejszy i to jest bardzo dobre. A poza tym to jest duża oszczędność dla beneficjentów, dla rolników, dla gospodarstw wiejskich i z tego trzeba się cieszyć, że zarząd województwa, nasz lokalny parlament, ma to na uwadze, żeby coraz więcej środków przeznaczać na tak zwane instalacje energooszczędne, ale też oszczędne dla środowiska.

      2022-01-17 Marek Olbryś o dofinansowaniu na OZE

Na terenie gminy Jedwabne powstanie 46 instalacji fotowoltaicznych i 31 instalacji solarnych – informuje burmistrz, Adam Niebrzydowski:

– Oczekiwanie naszych mieszkańców było naprawdę bardzo duże. Tutaj chciałbym to podkreślić, że rekordowa w historii kwota, która została przeznaczona na nasze województwo, gdzie mogliśmy również aplikować, za to bardzo serdecznie dziękujemy. Myślę, że tutaj poprawa przede wszystkim ochrony środowiska, ale też i poprawa komfortu życia naszych mieszkańców. Mam tutaj na myśli oszczędności.

      2022-01-17 Adam Niebrzydowski o dofinansowaniu na OZE

W sumie do obu gmin trafiło prawie 2 miliony 700 tysięcy złotych.

jt

Hits: 18

Autor P. G.

2022-01-17

Więcej informacji z tej kategorii