Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Podlaskie: Hala Kultury w Łomży Podlaską Marką Roku

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

Hala Kultury w Łomży Podlaską Marką Roku 2021 w kategorii inwestycje. To jeden z laureatów konkursu organizowanego przez Samorząd Województwa Podlaskiego.

Statuetkę i symboliczny czek na kwotę 10 tysięcy złotych odebrał podczas finałowej gali w Operze i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku prezydent Mariusz Chrzanowski:

      2022-05-11 Mariusz Chrzanowski o przebudowie Hali Kultury

Hala Kultury to przebudowana łomżyńska hala targowa, która powstała w 1929 roku. Przez wiele lat było to miejsce handlu. Budynek po przebudowie zyskał nowy estetyczny wygląd zewnętrzny nawiązujący do historycznego oraz zupełnie nowe zagospodarowanie wnętrza.

W ramach inwestycji, został odrestaurowany historyczny wygląd Hali Targowej.  Zupełnie przearanżowano przestrzeń w budynku. W powiększonym podziemiu została zlokalizowana sala wielofunkcyjna. Na parterze została utworzona: klubokawiarnia, sala wielofunkcyjna wyposażona w trybuny teleskopowe, ruchomą scenę, zawieszone mobilne kurtyny mechanicznie, nowoczesną pętlę induktofoniczną, punkt informacji turystycznej, jatki. Natomiast na piętrze: sale spotkań z przestrzenią wystawienniczą z możliwością dowolnej aranżacji przestrzeni, hol wystawienniczy, antresole sali wielofunkcyjnej.

Poza przebudową zmieniono dotychczasową funkcję obiektu. Hala targowa stała się Halą Kultury. Inwestycja została zrealizowana w latach 2017-2021. Jej koszt wyniósł ponad 18 mln złotych.

Pozostali nagrodzeni:

Produkt użytkowy – Superkrem-Krem Odżywczy, 4 Szpaki Sp. z o.o. SP.K.

Produkt spożywczy – Marcinek Hajnowski, Pracownia Tortów Cukrowe Fantazje Joanna Bińczycka

Biznes – Centrum Wystawiennicze Pronar w Siemiatyczach

Marka bez barier – Dr. Maciej Oksztulski, to pierwszy w Polsce niemówiący autysta, który obronił rozprawę doktorską z nauk prawnych

Społeczeństwo – Miasto Białystok za działalność Muzeum Pamięci Sybiru

Projekt 4.0 – Politechnika Białostocka, Klaster Obróbki Metali za Laboratorium Smart Education 4.0

Kultura – Film “Czarna Dama”, Mucha na Dziko S.C.

Wydarzenie – Biesiada Miodowa w Kurowie, Narwiański Park Narodowy

Odkrycie – Badanie i rozwój zimnego ultraszybkiego zapisu informacji, Wydział Fizyki UwB w zespole pod kierunkiem prof. Andrzeja Stupakiewicza

Podlaska Marka Konsumentów – Ludowy Zespół Pieśni i Tańca “Skowronki” z Brańska

Ambasador Podlaskiej Gospodarki – Podlaski Klub Biznesu

Honorowy Ambasador Województwa Podlaskiego – Wojciech Nowicki, lekkoatleta i złoty medalista w rzucie młotem z Igrzysk Olimpijskich w Tokio z 2020 (2021)

red. pg

Hits: 37

Autor P. G.

2022-05-11

Więcej informacji z tej kategorii