Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Podlaskie: KAS wstępnie podsumowała akcję rozliczania PITów

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

Co czwarty PIT w województwie podlaskim został złożony bez udziału podatnika podała Podlaska Krajowa Izba Administracji Skarbowej. Oznacza to, że 124 tys. podlaskich podatników w ogóle nie zajrzało do swojego zeznania i ich dokumenty zostały zaakceptowane automatyczne 30 kwietnia.

Podczas tegorocznej kampanii PIT do podlaskich urzędów skarbowych wpłynęło łącznie 509 tys. zeznań PIT. Z tego 457 tys., czyli aż 90 proc. to zeznania złożone elektronicznie.

– Elektroniczna forma składania PITów jest dominującym sposobem rozliczeń już od kilku lat. W tym roku można było to zrobić przy użyciu prostej w obsłudze usługi Twój e-PIT dostępnej w e-Urzędzie Skarbowym, w której to KAS przygotowała wstępnie wypełnione PITy większości podatników. Podatnicy mogli także korzystać z systemu e-Deklaracje, w którym sami od początku do końca wypełniali swoje zeznanie i przekazywali je elektronicznie do KAS. Oprócz wygody i bezpieczeństwa elektroniczna forma rozliczenia daje jeszcze jedną istotną korzyść – przyspiesza zwrot nadpłaconego podatku – mówi Radosław Hancewicz, rzecznik prasowy podlaskie KAS.

Urzędy skarbowe mają maksymalnie 45 dni na zwrot nadpłat z zeznań złożonych elektronicznie (w przypadku papierowych deklaracji jest to 90 dni).

Ponadto, dzięki usłudze Twój e-PIT 124 tys. podlaskich podatników nie musiało nic robić aby rozliczyć swoją deklarację. Tyle bowiem PITów zostało nocą 30 kwietnia automatycznie złożonych na podstawie rozliczeń przygotowanych w usłudze przez KAS. W zeszłym roku do swoich deklaracji nie zajrzało 100 tys. osób z naszego województwa.

Ze wstępnych podsumowań podlaskiej KAS wynika, że urzędy skarbowe w naszego województwa zwróciły już na konta podlaskich podatników blisko 300 mln zł nadpłat wykazanych w złożonych zeznaniach.

      2021-05-18 Radosław Hancewicz o rozliczeniu PIT za 2020

Podlaskie KAS/red. pg

Autor P. G.

2021-05-18

Więcej informacji z tej kategorii

Wiara: Jutro Godzina Łaski

Wiara: Jutro Godzina Łaski

Jutro między godziną 12.00 a 13.00 zapraszamy do Kościołów na nabożeństwo Godziny Łaski. To niezwykły czas, o który...

Słowo Życia: 7 grudnia

Słowo Życia: 7 grudnia

ŚRODA DRUGIEGO TYGODNIA ADWENTU Mt 11, 28-30 Jezus przemówił tymi słowami: „Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy...