Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Podlaskie. Nielegalny hazard i papierosowa kontrabanda rozbita

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

3 automaty i 2 zestawy komputerowe służące do urządzania nielegalnych gier hazardowych oraz 1000 paczek papierosów pochodzących z przemytu zabezpieczyli podczas ostatnich działań funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) z Łomży. W sprawie zatrzymano jedną osobę. 

Mundurowi z łomżyńskiej KAS ustalili, że w jednym z lokali w Wysokiem Mazowieckiem urządzane są nielegalne gry hazardowe. Po wejściu do wcześniej wytypowanych pomieszczeń zabezpieczonych m.in. systemem selekcji klientów i monitoringiem funkcjonariusze ujawnili 3 automaty oraz 2 zestawy komputerowe, na których prowadzone były nielegalne gry hazardowe.

– Automaty oraz komputery zostały zajęte do sprawy karnej skarbowej. Oprócz sankcji karnych w postaci grzywny lub kary pozbawienia wolności, osoby urządzające tego typu nielegalne gry oraz posiadające automaty wbrew przepisom ustawy o grach hazardowych muszą liczyć się z karą pieniężną w wysokości 100 tys. złotych od każdego automatu informuje Radosław Hancewicz, rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Białymstoku. 

Nielegalne papierosy funkcjonariusze KAS z Łomży zabezpieczyli natomiast podczas działań kontrolnych w Stawiskach (pow. kolneński). 1000 paczek papierosów pochodzących z przemytu mundurowi znaleźli w samochodzie, mieszkaniu i lokalu usługowym należącym do 58-latka.

– Za tzw. paserstwo akcyzowe mężczyzna odpowie teraz przed sądem. Grozi mu kara grzywny oraz utrata nielegalnego towaru, którego wartość rynkowa została oszacowana na ponad 13 tys. złotychwyjaśnia Hancewicz. 

Podlaskie KAS

[related limit=”5″]

Hits: 0

Autor P. G.

2020-03-06

Więcej informacji z tej kategorii