Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Podlaskie: Nowy sprzęt medyczny trafi do szpitala w Łomży

Ramówka
Facebook
Twitter
Darowizna

Przed szpitalami: wojewódzkim w Łomży i psychiatrycznym w Choroszczy zakupy ambulansów, sprzętu i aparatury medycznej oraz prace modernizacyjne. Posłużą temu dotacje z budżetu województwa, przyznane przez zarząd podczas posiedzenia w poniedziałek, 17 czerwca.  

Szpital wojewódzki w Łomży otrzyma z budżetu województwa dotację w wysokości blisko 480 tys. zł z przeznaczeniem na zakup sprzętu i aparatury medycznej.  Będzie to laparoskop chirurgiczny oraz mobilny aparat usg.

Zakupiony sprzęt i aparatura medyczna zasilą blok operacyjny oraz oddział chirurgii w łomżyńskim szpitalu. Laparoskop zastąpi wyeksploatowany sprzęt, a aparat usg pozwoli na badanie pacjentów w ciężkim stanie, bez konieczności ich transportu do pracowni.

Jak zaznaczyła Wiesława Burnos, dzięki wsparciu samorządu województwa szpitale mogą podnosić standardy leczenia, ale również standardy bezpieczeństwa pacjentów:

“Dofinansowane placówki mogą skuteczniej reagować na potrzeby pacjentów, a nowoczesny sprzęt medyczny znacząco podnosi jakość świadczonych usług. Nowe ambulanse na pewno pozwolą szybciej i sprawniej udzielać pomocy medycznej, co jest szczególnie ważne w sytuacjach nagłych” – mówiła wicemarszałek Wiesława Burnos, w zarządzie województwa odpowiedzialna za obszar zdrowia.

źródło: podlaskie.eu

Autor K. P.

2024-06-18

Więcej informacji z tej kategorii

21 lipca: Jezus dobry pasterz

21 lipca: Jezus dobry pasterz

XVI NIEDZIELA ZWYKŁA (ROK B)   Mk 6, 30 - 34 Apostołowie zebrali się u Jezusa i opowiedzieli Mu wszystko, co...