Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Podlaskie: Ostatnia sesja Sejmiku Województwa w starym składzie

Ramówka
Facebook
Twitter
Darowizna

Wczoraj odbyła się 64. i zarazem ostatnia sesja Sejmiku Województwa Podlaskiego VI kadencji. Przed rozpoczęciem obrad zaświadczenia o wyborze odebrali nowi radni wybrani 7 kwietnia br. Wśród nich z regionu łomżyńskiego znaleźli się: Bernadeta Krynicka, Marek Olbryś, Adam Sekściński oraz Jacek Piorunek.

Za ponad 5 lat współpracy podziękował wszystkim dotychczasowym radnym marszałek woj. podlaskiego Artur Kosicki:

-Chciałbym serdecznie podziękować za ponad 5 lat wspólnej pracy w Sejmiku Województwa. Wiemy, jak ta kadencja wyglądała, życie nas nie rozpieszczało, pandemia, kryzys na granicy, skutki wojny na Ukrainie oraz również wiele innych kwestii, z którymi musieliśmy się zmierzyć. Dziękuję za wszystkie wnioski, uwagi, za dobrą praktyką, jaką przyjęliśmy, jeśli chodzi o budżet Województwa. 

      2024-04-23 Artur Kosicki

Sytuacja w sejmiku woj. podlaskiego nadal jest nierozstrzygnięta. Po I turze Wyborów Samorządowych PiS uzyskało 14 mandatów, Koalicja Obywatelska-8, Trzecia Droga-6, a Konfederacja 1 mandat. Nie wiadomo jednak, kto stworzy Zarząd Województwa Podlaskiego. Jak mówił na antenie Radia Nadzieja wicemarszałek Marek Olbryś, rozmowy w tym temacie trwają. Negocjacji odmówiła jedynie Koalicja Obywatelska. Kolejna sesja sejmiku województwa podlaskiego odbędzie się 7 maja br. i rozpocznie tym samym VII kadencję.

fot: podlaskie.eu

Autor W M

2024-04-23

Więcej informacji z tej kategorii