Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Podlaskie: Podrobione zabawki nie trafią do dzieci

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

Podrobione zabawki nie trafią do dzieci w Polsce. To dzięki akcji podlaskiej Krajowej Administracji Skarbowej, która zabezpieczyła podrobione zabawki podczas kontroli w dwóch sklepach wielobranżowych w Czarnej Białostockiej i w Bielsku Podlaskim.

O szczegółach starszy aspirant Maciej Czarnecki, oficer prasowy podlaskiej KAS:

– Funkcjonariusze podlaskiej KAS ujawnili 331 zestawów klocków, lalek oraz figurek z postaciami z popularnych kreskówek. Towary te oznaczone były zastrzeżonymi znakami towarowymi znanych marek, ale ich niska jakość od razu wzbudziła podejrzenia kontrolujących. Ekspertyza przeprowadzona przez przedstawicieli firm będących właścicielami praw do chronionych znaków potwierdziła, że zostały one naniesione na zabawki nielegalnie, a ujawniony towar to podróbki. Zabawki, których wartość rynkowa została oszacowana na 32 tys. zł, zostały zabezpieczone do dalszego postępowania. 

      2021-11-30 Maciej Czarnecki o podrobionych zabawkach

Za oferowanie do sprzedaży towarów bezprawnie oznaczonych chronionymi znakami towarowymi właściciele sklepów odpowiedzą przed sądem. Grozi im kara do pięciu lat pozbawienia wolności.

jt

Hits: 12

Autor P. G.

2021-11-30

Więcej informacji z tej kategorii

Mlekovita: Poznaj mleczne nowości

Mlekovita: Poznaj mleczne nowości

Grupa MLEKOVITA, lider branży mleczarskiej w Europie Środkowo-Wschodniej, co roku rozwija swoją ofertę asortymentową w...