Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Podlaskie: Pomoc w powrocie do pracy

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

Mieszkańcy gmin: Wizna, Piątnica, Łomża, Śniadowo i Miastkowo otrzymają wsparcie w powrocie do aktywności zawodowej. Zarząd województwa przyznał na ten cel 88 tys. zł dofinansowania z funduszy europejskich.

Cognitio – Centrum Przedsiębiorczości i Szkoleń w partnerstwie ze Stowarzyszeniem Na Rzecz Rodziny i Osób Zagrożonych Wykluczeniem Społecznym Holos zrealizują projekt, którego celem jest podniesienie aktywności społeczno-zawodowej osób zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym, takich jak: osoby długotrwale bezrobotne, z niskimi kwalifikacjami, z niepełnosprawnościami z terenu Lokalnej Grupy Działania Stowarzyszenia „Sąsiedzi”.

Skorzystają one z porad doradców zawodowych, psychologów, wezmą udział w szkoleniach i stażach zawodowych. Koszt tego przedsięwzięcia wynosi blisko 110 tys. zł, dotacja pokryje 88 tys. zł.

– Osoby długotrwale bezrobotne mają problem z podjęciem pracy. Często nie wierzą we własne siły, brakuje im energii i przede wszystkim chęci, by przełamać tę zawodową bierność. Projekty, takie jak ten, pomagają im wrócić na rynek pracy – stwierdził wicemarszałek Marek Olbryś.

Projekt został zgłoszony na nabór przeprowadzony przez Lokalną Grupę Działania Stowarzyszenia „Sąsiedzi”.

Wrota Podlasia

Hits: 5

Autor P. G.

2021-09-15

Więcej informacji z tej kategorii

Łomża: rusza sezon grzewczy

Łomża: rusza sezon grzewczy

W Łomży rusza sezon grzewczy, a to znak, że jesień jest już za rogiem. Od dzisiaj mieszkańcy Łomżyńskiej Spółdzielni...

Wiara: Dożynki gminne w Radulach

Wiara: Dożynki gminne w Radulach

W niedzielne południe - 19 września 2021 r. w kościele pw. Matki Bożej Królowej Męczenników w Radulach odbyły się...