Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Podlaskie: Ponad 400 prób nielegalnego przekroczenia granicy z Białorusią w ciągu 3 dni

Ramówka
Facebook
Twitter
Darowizna

Blisko 430 prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej odnotowała Straż Graniczna w ciągu minionych trzech dni. W piątek i niedzielę było to około 130 prób, a w sobotę – około 160.

Major Katarzyna Zdanowicz, rzecznik prasowy komendanta Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej, przekazała, że interwencje funkcjonariuszy miały miejsce między innymi w rejonie Białowieży, Dubicz Cerkiewnych, Czeremsze i Krynkach:

“Cudzoziemcy próbowali pokonać rzeki graniczne w rejonie Krynek i Białowieży. Doszło też do kilku niebezpiecznych sytuacji dla służb ochraniających granicę. Cudzoziemcy zachowywali się agresywnie. Rzucali kamieniami i konarami drzew w polskie patrole. Mieliśmy też zdarzenia, podczas których funkcjonariusze udzielali pomocy cudzoziemcom, którzy znaleźli się w bardzo trudnej sytuacji. Takich pomocy w ciągu ostatnich trzech dni było sześć.”- mówi major Katarzyna Zdanowicz.

Z danych Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej wynika, że od początku czerwca było ponad 2600 prób nielegalnego przekroczenia granicy. Od początku roku było ponad 18 tysięcy. Od północy w czwartek na około 60 kilometrach granicy z Białorusią w Podlaskiem obowiązuje strefa buforowa z zakazem przebywania. Strefa jest wprowadzona na 90 dni na podstawie rozporządzenia MSWiA.

Autor K. P.

2024-06-17

Więcej informacji z tej kategorii

21 lipca: Jezus dobry pasterz

21 lipca: Jezus dobry pasterz

XVI NIEDZIELA ZWYKŁA (ROK B)   Mk 6, 30 - 34 Apostołowie zebrali się u Jezusa i opowiedzieli Mu wszystko, co...