Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Podlaskie: Prezentacja regionu na wystawie EXPO 2025 w Japonii

Ramówka
Facebook
Twitter
Darowizna

Projektowanie przyszłego społeczeństwa dla naszego życia” to temat przewodni EXPO 2025 w Osace. To już tradycja, że województwo podlaskie ma szansę zaprezentować swój dorobek kulturalny i gospodarczy na największej, światowej wystawie, reprezentując tym samym Polskę.

Nie wyobrażam sobie, aby województwo podlaskie nie wzięło udziału w wydarzeniu, które jest ogromną szansą rozwoju-mówi marszałek Artur Kosicki:

-Chcemy, tak, jak zawsze pokazać nasz region i kulturę, ale z drugiej strony chcemy też realizować misję gospodarczą, która pozwoli na to, żeby nasi przedsiębiorcy nie tylko pokazali swój potencjał, ale próbowali też nawiązać różnego rodzaju kontakty i podjąć współpracę z partnerami. Wiemy, ze EXPO jest największym wydarzeniem społeczno-gospodarczym na świecie. Nie wyobrażam sobie, żeby województwa podlaskiego na tym wydarzeniu nie było. Było EXPO w Dubaju, gdzie otwieraliśmy polski pawilon. To zakończyło się dużym sukcesem, dostaliśmy za naszą prezentację nagrodę. Tutaj, jeśli chodzi o Osakę, Japonia to jest już inna kultura społeczna, gospodarcza czy biznesowa. Tutaj będziemy już musieli pokazać się w taki sposób, żeby wpisać się w tą całą sferę związana z Japonią i z kulturą tego kraju.

      2024-04-02 Artur Kosicki o promocji regionu

Podlaska ekspozycja w Japonii charakteryzować się będzie nie tylko ciekawą formą architektoniczną, ale przedstawi region w sposób nowoczesny- mówi Magdalena Sanczenko, zastępca koordynatora ds. wystawy światowej EXPO 2025:

-Jeśli chodzi o Osakę przygotowania idą pełną parą. W to wydarzenie zaangażowane są środowiska kulturalne z naszego regionu, jak i gospodarcze. Ten program kulturalny będzie bardzo bogaty, będzie pokazywał nasz region w sposób nowoczesny, bardzo energetyczny i artystyczny. Wydaje mi się, że mamy szansę znowu porządnie i błyskotliwie otworzyć polski pawilon w Osace.

      2024-04-02 Magdalena Sanczenko o ekspozycji

Udział w światowych wystawach poprzez prezentację zasobów gospodarczych, kulturalnych czy turystycznych wzmacnia wizerunek kraju na arenie międzynarodowej.

Wystawa EXPO w Osace odbędzie się w kwietniu 2025 roku.

fot. Paweł Krukowski

Autor M.D.

2024-04-02

Więcej informacji z tej kategorii

12 kwietnia: Rozmnożenie chleba

12 kwietnia: Rozmnożenie chleba

PIĄTEK DRUGIEGO TYGODNIA OKRESU WIELKANOCNEGO   J 6, 1-15 Jezus udał się na drugi brzeg Jeziora Galilejskiego,...