Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Podlaskie: Przemytnicy nielegalnych imigrantów w rękach policji

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

Wczoraj podlascy policjanci zatrzymali 10 osób, które przewoziły osoby nielegalnie przebywające na terenie Polski. Zatrzymani to obywatele Rumunii, Gruzji, Niemiec, Ukrainy i Polski.

Zostali zatrzymani w Klejnikach, Pasiecznikach, Adamowie, Daszach, Hajnówce, Tonkielach i Głębokim Brodzie. Zatrzymani przewozili 53 osoby. 40 minut po północy w Klejnikach policjanci zatrzymali opla, którego kierowca (obywatel Rumunii) przewoził 7 ob. Iraku. Po 1 w Pasiecznikach, policjanci zatrzymali mazdę. Obywatel Gruzji przewoził 4 obywateli Turcji. O 6 w Adamowie policjanci zatrzymali mercedesa. Trzech obywateli Niemiec zostało zatrzymanych. Przewozili 23 obywateli Iraku. W południe w Daszach obywatel Ukrainy, mazdą przewoził 7 obywateli Iraku. Przed 18 w Hajnówce została zatrzymana dwójka obywateli Polski, którzy w nissanie przewozili 2 obywateli Iraku. Ok 22 w Tonkielach policjanci zatrzymali obywatelkę Ukrainy, która w peugeot przewoziła 5 obywateli Iraku. O 23 w Głębokim Brodzie policjanci zatrzymali Toyotę. Obywatel Niemiec przewoził 5 obywateli Iraku.

Wszystkie przewożone osoby przebywały nielegalnie na terenie naszego kraju. Kierowcy zostali zatrzymani. Zatrzymane zostały również samochody, które trafiły na parking dowodów rzeczowych. Do tej pory policjanci zatrzymali 180 osób w związku z pomocnictwem przy nielegalnym przekraczaniu granicy. Zatrzymane osoby przewoziły 770 osób.

Podlaska Policja/red. pg

 

Hits: 8

Autor P. G.

2021-10-28

Więcej informacji z tej kategorii