Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Podlaskie: Przewozili migrantów – wpadli w ręce policji

Ramówka
Facebook
Twitter
Darowizna

Kurierzy nada próbują przewozić migrantów spot granicy polsko-białoruskiej w głąb Unii Europejskiej. Na terenie województwa podlaskiego zatrzymanow wczoraj 3 osoby w związku z pomocnictwem przy nielegalnym przekraczaniu granicy.

Zatrzymani to dwaj obywatele Białorusi i obywatel Ukrainy. Kurierzy chcieli przewieźć w 8 osób. Od początku trwania kryzysu migracyjnego policjanci zatrzymali 336 osób, w związku z pomocnictwem przy nielegalnym przekraczaniu granicy.

Wczoraj po 15 w Olchowiczach policjanci z Krakowa zatrzymali fiata, którego kierowca obywatel Ukrainy przewoził obywatela Syrii. Przed 20 policjanci z Wrocławia pod Michałowem zatrzymali obywatela Białorusi, który seatem przewoził 3 obywateli Syrii. Policjanci z Wrocławia koło 20 na 171 kilometrze DK 65 zatrzymali do kontroli mazdę, której kierowca 19 letni obywatel Białorusi przewoził 4 obywateli Syrii.

Wszystkie przewożone przez kurierów osoby przebywały nielegalnie na terenie RP. Kierowcy zostali zatrzymani, a ich samochody zabezpieczone na policyjnych parkingach.

Podlaska Policja/red. pg

Autor M. Sz.

2021-12-17

Więcej informacji z tej kategorii