Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Podlaskie: Przystanki kolejowe będą modernizowane

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

17 przystanków kolejowych z województwa podlaskiego znalazło się na liście podstawowej Rządowego Programu budowy lub modernizacji przystanków kolejowych na lata 2021-2025. Wśród nich jest Śniadowo i Sokoły. 

Rada Ministrów przyjęła 19 maja 2021 r. uchwałę w sprawie ustanowienia Rządowego Programu budowy lub modernizacji przystanków kolejowych na lata 2021-2025, przedłożoną przez Ministra Infrastruktury. Ustanawiając program rząd chce zwiększyć lokalnym społecznościom dostęp do transportu kolejowego. Na ten cel przeznaczono 1 mld zł.

Środki zostaną wykorzystane m.in. na wybudowanie lub zmodernizowanie przystanków kolejowych, a także sfinansowanie zadań związanych z dostępnością miejsc parkingowych dla podróżnych. Program obejmie przystanki kolejowe zlokalizowane w całej Polsce. Przyczyni się to do ograniczenia wykluczenia komunikacyjnego i umożliwi pasażerom dostęp do kolejowej komunikacji wojewódzkiej i międzywojewódzkiej.

– Przyjęty przez Radę Ministrów „Rządowy Program budowy lub modernizacji przystanków kolejowych na lata 2021-2025” to kolejna odsłona naszej walki w wykluczeniem komunikacyjnym. Za kwotę 1 mld zł będziemy budować nowe przystanki kolejowe, odbudowywać te, które od lat nie istnieją oraz wydłużać perony tam, gdzie nie mogą zatrzymywać się pociągi dalekobieżne – powiedział minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.

Z województwa podlaskiego na podstawowej liście znalazło się 17 obiektów. Kolejnych 27 jest na liście rezerwowej:

red. pg

Hits: 22

Autor P. G.

2021-05-26

Więcej informacji z tej kategorii