Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Podlaskie: Radni przyjęli budżet województwa

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

Radni Sejmiku Województwa Podlaskiego przyjęli budżet na przyszły rok. Został on przyjęty stosunkiem głosów 20 za, przy dziesięciu wstrzymujących się i żadnych głosach przeciwnych.

Marszałek Artur Kosicki podkreśla, że uwzględnione zostały wszystkie wnioski zgłoszone przez radnych:

– Czyli nie tylko historyczne wydatki, ale też i historyczna chwila, bo wszystko, że tak powiem, się zmieściło. Ja nie pamiętam takiej sytuacji, żeby gdzieś taka sytuacja miała miejsce. Tak bym powiedział. Ale to tylko i wyłącznie świadczy o tym, że to co państwo żeście przedstawiali faktycznie, powiem kolokwialnie, nie było wymyślonym czymś, tylko realne potrzeby oparte o dobro województwa, a w związku z tym znalazły swoje miejsce. 

      2021-12-21 Artur Kosicki o budżecie województwa 1

Marszałek przyznał, że dla regionu ważne są środki z Unii Europejskiej:

– Dla nas powiedzieliśmy, że kwestia Unii Europejskiej jest dla nas bardzo istotna. My od tego nigdy nie uciekaliśmy, żadnych uchwał nie podejmowaliśmy, takich które by mogły skomplikować naszą sytuację z Komisją Europejską. Komisja nas szanuje, my szanujemy i twardo negocjujemy o swoje środki.

      2021-12-21 Artur Kosicki o budżecie województwa 2

Po poprawkach dochody budżetu mają wynieść blisko 699 milionów złotych, a wydatki planowane są na poziomie 757 milionów.

jt

Hits: 12

Autor P. G.

2021-12-21

Więcej informacji z tej kategorii