Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Podlaskie: S. Krajewski o starcie w wyborach do europarlamentu: Chcę wygrać

Ramówka
Facebook
Twitter
Darowizna

Listę to mogą wzmacniać pinezki – mówił na naszej antenie wiceminister rolnictwa i rozwoju wsi Stefan Krajewski, który jest „dwójką” na liście Trzeciej Drogi w wyborach do Parlamentu Europejskiego.

Polityk z Podlasia mówi wprost, że nie startuje w wyborach do Parlamentu Europejskiego po to, aby tylko uzupełnić listę jak część polityków, ale po to, aby te wybory wygrać i uzyskać mandat europosła.

– Poważny polityk walczy o to, żeby wygrać w każdych wyborach. Werdykt jest w rękach wyborców, którzy albo zagłosują na jedynki albo znajdą swojego kandydata, reprezentanta, który jest z nimi od zawsze. Nie było wyborów, żebym startował w innym okręgu, w innym miejscu jak tu gdzie jestem, gdzie pracuje, gdzie spotykam się z ludźmi.

      2024-05-08 Stefan Krajewski o wyborach

Wiceminister Krajewski mówi, że pracując w samorządzie, w Sejmie, czy w rządzie widział jak wiele zależy od polityki Unii Europejskiej.

Zawsze optowałem za zdroworozsądkowym podejściem. Niezależnie czym się zajmowałem stawiałem na zdrowy rozsądek i szukałem kompromisu.(…) Jeśli ktoś chce jeść owady, ja mu tego nie chce zakazywać. Są różne kultury i smaki. Natomiast jeśli ktoś chce jeść mięso i pić mleko, to nikt nikomu nie powinien tego zabraniać.

      2024-05-08 Stefan Krajewski o Unii Europejskiej

Wybory do Parlamentu Europejskiego odbędą się 9 czerwca.

Autor B. Ś.

2024-05-08

Więcej informacji z tej kategorii