Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Podlaskie: Najlepsi uczniowie w województwie

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

51 uczniów otrzymało stypendia zarządu województwa podlaskiego za wybitne osiągnięcia w nauce w minionym roku szkolnym. Każdy z nagrodzonych otrzyma stypendium w wysokości 4 tys. zł. Dyplomy stypendystom wręczył członek zarządu województwa Marek Malinowski.

Średnia ocen minimum 5,0 i laury zdobyte w wojewódzkich i krajowych olimpiadach wiedzy – to podstawa do ubiegania się o nagrodę zarządu województwa. Laureatów wyłoniono spośród 110 kandydatów. Gratulował im Marek Malinowski, który w zarządzie województwa jest odpowiedzialny m.in. za sektor edukacji.

      2022-11-25 Marek Malinowski

Wytrwałości w dążeniu do swoich celów życzył nagrodzonym uczniom dyrektor kuratorium oświaty w Białymstoku, Franciszek Górski.

      2022-11-25 Franciszek Górski

Stypendystką została m.in. Patrycja Jędras z Zespołu Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica w Wysokiem Mazowieckiem. Jej średnia to 5,28. Jest też laureatką olimpiady dotyczącej ubezpieczeń społecznych, bo jak podkreślała to tematyka, która ją – uczennicę profilu ekonomicznego – interesuje. Dokładnych planów co do przeznaczenia pieniędzy ze stypendium jeszcze nie ma. – Prawdopodobnie odłożę je na studia – mówiła. Patrycja zamierza studiować Finanse i Rachunkowość.

Na co przeznaczyć otrzymane stypendium też jeszcze nie wie Szymon Chrzanowski, który obecnie jest uczniem Liceum Infotech, ale stypendium otrzymał za wyniki w nauce zdobyte jeszcze w Społecznej Szkole Podstawowej nr 11 w Białymstoku. Laury zdobywał w konkursach historycznych, ale jego pasją są też geografia, biologia i chemia. – Cieszę się ze stypendium, ale na co wydam te pieniądze, to jeszcze nie wiem, może je na razie zatrzymam i znajdzie się później jakiś cel – zaznaczył.

Zarząd Województwa Podlaskiego przyznaje stypendia za szczególne osiągnięcia w nauce od 2016 r. w ramach Regionalnego Programu Wspierania Edukacji Uzdolnionych Dzieci i Młodzieży Województwa Podlaskiego.

Galę stypendialną uświetnił występ solisty Macieja Nerkowskiego i pianistki Kariny Komendery.

Z Łomży i regionu zostało nagrodzonych 5 uczniów.

BŚ/podlaskie.eu

Więcej informacji z tej kategorii

Rozmowy o Kościele: Wspólnota

Rozmowy o Kościele: Wspólnota

W ostatniej audycji "Rozmowy o Kościele" gościliśmy Księdza Jacka Dąbrowskiego, który opowiedział o wspólnocie...

Słowo Życia: 2 grudnia

Słowo Życia: 2 grudnia

PIĄTEK PIERWSZEGO TYGODNIA ADWENTU   Mt 9, 27-31 Gdy Jezus przechodził, szli za Nim dwaj niewidomi, którzy głośno...