Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Podlaskie: Tydzień Profilaktyki Raka Szyjki Macicy

Ramówka
Facebook
Twitter
Darowizna

Wczoraj (22 stycznia) rozpoczął się Europejski Tydzień Profilaktyki Raka Szyjki Macicy.

Z tej okazji Podlaski Oddział Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia zaprasza panie w każdym wieku na spotkanie profilaktyczno-edukacyjne. Naszym celem jest zwrócenie uwagi kobiet na to, jak ważne są regularne badania- mówi Maciej Olesiński-Dyrektor Podlaskiego Oddziału NFZ:

-Rak szyjki macicy jest jednym z nielicznych nowotworów ginekologicznych, któremu możemy zapobiec poprzez odpowiednią profilaktykę. W województwie podlaskim w 2023 roku z bezpłatnej cytologii skorzystało ok. 16% Pań spośród uprawnionych, czyli w wieku 25-64 lata. Tylko regularna cytologia pozwala wykryć stany przednowotworowe i nowotworowe, kiedy nie występują jeszcze objawy. 

      2024-01-23 Maciej Olesiński

Każdego dnia 10 Polek słyszy diagnozę raka szyjki macicy, połowa z nich przegrywa walkę z chorobą z powodu zbyt późnego jej wykrycia. Rak szyjki macicy wykryty we wczesnym stadium rozwoju daje niemal 100% szans na wyleczenie. Spotkanie edukacyjne dla pań odbędzie się w najbliższy czwartek, 25 stycznia w oddziale Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia w Białymstoku od godz. 10:00 do godz. 12:00.

Podlaski Oddział Wojewódzki NFZ

Autor W M

2024-01-23

Więcej informacji z tej kategorii