Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Podlaskie: VI Forum Społeczno-Gospodarcze w Tykocinie

Ramówka
Facebook
Twitter
Darowizna

Dzisiaj (03.10) w Kinie Hetman w Tykocinie miało miejsce VI Forum Społeczno-Gospodarcze: Transformacja Gospodarek Lokalnych.

Celem konferencji jest wspieranie, rozwój klastrów i ich inicjatyw, a także promowanie współpracy między sferą nauki i biznesu, tworzenie nowych usług i budowanie platform.

Sebastian Łukaszewicz, wicemarszałek województwa podlaskiego mówi, że rozwój regionu jest na bardzo wysokim poziomie.

Nikt wcześniej nie mówił o drodze S8 z Białegostoku do Suwałk, dziś jest ona wpisana do planu budowy dróg w województwie podlaskim. Prowadzimy budowy dróg, które prowadzą do tego, że chętnie będą tutaj przybywać nowi mieszkańcy. Inwestorzy będą przyjaźniej patrzeć na region, ze względu na to, że stacjonują jednostki wojskowe, także w subregionie łomżyńskim.

      2023-10-03 Sebastian Łukaszewicz

Wszystkie te działania służą rozwojowi, w mocnej współpracy Uczelni Wyższej i z samorządami, ale też szeroko rozumianym biznesem, ludźmi kultury, nauki. To doskonała propozycja, bo nie dzieje się to z dnia na dzień, musimy ustawicznie nad tym pracować, razem się spotykać, wymieniać doświadczenia. Konsekwencją tego jest rozwój, a to widać po naszym regionie – dodaje nt. Forum wicemarszałek województwa podlaskiego, Marek Olbryś.

      2023-10-03 Marek Olbryś

Bardzo się cieszę, że wspólnie udało się pozyskać rekordowe środki dla województwa podlaskiego na infrastrukturę drogową, edukację czy infrastrukturę wodno-kanalizacyjną. Kiedy jeździmy po województwie i widzimy jak wiele się zmienia, to jest radość dla każdego polityka, który o te środki zabiega, ponieważ jest to konkretny owoc naszej współpracy, zwłaszcza kiedy widzimy radość ludzi – podkreśla wiceminister cyfryzacji, Adam Andruszkiewicz.

      2023-10-03 Adam Andruszkiewicz

Statuetka “Filar Rozwoju” trafiła do osób, które wspierają społeczność lokalną czy budują markę Województwa Podlaskiego m.in. nagrodę otrzymał wiceminister cyfryzacji Adam Andruszkiewicz, Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego, Wojewódzki Urząd Pracy w Białymstoku oraz wieloletni wójt gminy Sokoły, Józefa Zajkowskiego.

Jako mieszkańcy i osoby, które pracują na terenie województwa, możemy śmiało powiedzieć, że nasz potencjał jest niesamowity. Po dzisiejszej konferencji chciałbym powiedzieć, że wręczenie statuetek “Filar Rozwoju” i przekazanie tej informacji, że nagradzamy, osoby, te instytucje, które wiele lat współpracują z samorządami, biznesem, organizacjami i realizują niesamowite cele. Bardzo się cieszę, że ta konferencja została udana, sala pękała w szwach i nie ukrywam, że to co dzisiaj doświadczyliśmy, będzie w następnych spotkaniach się powielało i dalej będziemy budować przyszłość Polski – podsumowuje Prezes Fundacji Filary Rozwoju, Dariusz Budrowski.

      2023-10-03 Dariusz Budrowski

Forum zostało zorganizowane przez Fundację Filary Rozwoju we współpracy z Województwem Podlaskim.

 

Autor W M

2023-10-03

Więcej informacji z tej kategorii