Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Podlaskie. W ciężarówce z cytrynami był pasażer na gapę

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

Imigrant z Afganistanu ukrywał się w ciężarówce na macedońskich numerach rejestracyjnych, która przewoziła cytryny i zatrzymała się na stacji benzynowej w Sztabinie. Brzmi jak wstęp do taniego filmu sensacyjnego, ale taka akcja miała miejsce w rzeczywistości.

O szczegółach starszy aspirant Maciej Czarnecki, oficer prasowy podlaskiej Krajowej Administracji Skarbowej:

– Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Augustowie otrzymali zgłoszenie, że na stacji benzynowej w Sztabinie, z ciężarówki na macedońskich numerach rejestracyjnych słychać krzyki. Policjanci natychmiast pojechali na miejsce. Jak ustalili, kierowca ciężarówki zatankował paliwo, a następnie zatrzymał się na parkingu. Po chwili usłyszał dobiegające z naczepy krzyki w nieznanym mu języku. Dodał, że na granicy serbsko-węgierskiej miał już kontrolę, w wyniku której funkcjonariusze ujawnili i zatrzymali trzech obcokrajowców. Podejrzewał, że w ciężarówce może być jeszcze jeden mężczyzna.

Po przybyciu na miejsce funkcjonariuszy KAS, okazało się, że w środku znajdował się 22-letni obywatel Afganistanu. Mężczyzna chciał dojechać do Francji ciężarówką, która zmierzała na Litwę. Afgańczyk został przekazany funkcjonariuszom z Placówki Straży Granicznej w Augustowie.

jt

Hits: 0

Autor P. G.

2021-01-05

Więcej informacji z tej kategorii