Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Podlaskie: W Piątnicy zatrzymano “kurierów”, którzy pomagali migrantom

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

W miniony weekend podlascy policjanci zatrzymali 9 osób w związku z pomocnictwem przy nielegalnym przekraczaniu granicy. Do jednego z zatrzymań doszło w Piątnicy.

W sobotę (20.11.) policjanci podczas kontroli drogowych zatrzymali 5 osób. Zatrzymani to obywatele Gruzji, Białorusi i Holandii, którzy chcieli przewieźć 15 osób, które nielegalnie przekroczyły granicę.

Około godz. 06:15 policjanci OPP Katowice na DW 685 w okolicy Dubicz Cerkiewnych zatrzymali do kontroli drogowej kierującego samochodem marki Ford obywatela Gruzji, który przewoził 12 nielegalnych imigrantów, obywateli Iraku. Ok. godz. 19:22 policjanci OPP Kraków, w m. Treszczotki zatrzymali do kontroli drogowej kierującego samochodem marki Nissan obywatela Białorusi, który przewoził 3 nielegalnych imigrantów – obywateli Syrii. O godz. 23:30 Policjanci WRD KMP Łomża w m. Piątnica zatrzymali do kontroli 2 samochody osobowe marki VW, którymi poruszało się 3 obywateli Holandii. Mężczyźni podejrzani są, o to że zorganizowali nielegalne przekroczenie granicy RP nieustalonej grupie imigrantów.

Wczoraj policjanci zatrzymali 4 osoby, w związku z pomocnictwem przy nielegalnym przekraczaniu granicy. Zatrzymani to 3 obywatele Ukrainy i obywatel Tadżykistanu. Kurierzy chcieli przewieźć w samochodach 39 osoby, które nielegalnie przekroczyły granicę.

18 minut po północy policjanci z Olsztyna w Narwi zatrzymali Ford Focus, kierowca obywatel Ukrainy, przewoził 4 obywateli Syrii. O 2:30 policjanci ze Szczecina w m. Tonkiele zatrzymali Toyota Camry. Obywatel Tadżykistanu przewoził 3 obywateli Turcji. Przed 14 policjanci z Krakowa w Bielski Podlaskim zatrzymali Renault Trafic. Obywatel Ukrainy, przewoził 28 obywateli Iraku. O 22 w Boćkach policjanci z Krakowa zatrzymali Skoda Fabia. Obywatel Ukrainy przewoził 4 obywateli Syrii.

Funkcjonariusze zatrzymali już 304 osoby w związku z pomocnictwem przy nielegalnym przekraczaniu granicy. Kurierzy przewozili blisko 1300 osób.

Podlaska Policja/red. pg

Hits: 24

Autor P. G.

2021-11-22

Więcej informacji z tej kategorii

Mlekovita: Poznaj mleczne nowości

Mlekovita: Poznaj mleczne nowości

Grupa MLEKOVITA, lider branży mleczarskiej w Europie Środkowo-Wschodniej, co roku rozwija swoją ofertę asortymentową w...