Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Podlaskie: Wicemarszałek uczcił pamięć Jana Pawła II w 19. rocznicę śmierci

Ramówka
Facebook
Twitter
Darowizna

‘To człowiek, który zapisał się nie tylko na kartach historii Polski, ale całego świata’ mówił wicemarszałek województwa podlaskiego w 19. rocznicę odejścia świętego Jana Pawła II do Domu Ojca.

Marek Olbryś złożył dziś kwiaty przed pomnikiem papieża obok Wyższego Seminarium Duchownego w Łomży:

-Rzadko kto jest tak prawy, uczciwy, sumienny i święty. Papież jest pięknym człowiekiem, który zawsze miał piękne idee i dążył do ich realizacji. To przede wszystkim pielgrzym całego świata chrześcijańskiego, gdzie odwiedzał różnego rodzaju kraje. Święty Jan Paweł II był wspaniałym ambasadorem nie tylko wiary katolickiej, ale też Polski, bo był Polakiem i to na każdym kroku podkreślał.

      2024-04-02 Marek Olbryś o osobie Jana Pawła II

Pontyfikat Ojca Świętego był wyjątkowy, stał się naszym polskim orędownikiem narodu- podkreślał Marek Olbryś.

-My, jako Polacy, jesteśmy dumni, że mamy takiego świętego bohatera, który niesamowicie dużo zrobił dla Polski, dla chrześcijaństwa, świata i dla pokoju. To on wyzwolił nas od komunizmu tak na prawdę, dlatego za to jesteśmy mu wdzięczni do końca życia będziemy mu wdzięczni. Modlimy się do niego, a on na pewno też swoim patronatem stara się ogarniać całą Polskę i myślę, że takiego człowieka będziemy szanować, czcić i wierzyć w to, że będzie pomagał Narodowi polskiemu w trudnych chwilach.

      2024-04-02 Marek Olbryś o orędownictwie papieża

Święty Jan Paweł II, nazywany papieżem rodziny i pielgrzymem odszedł 2 kwietnia 2005 roku o godzinie 21.37. Pogrzeb odbył się w Watykanie 8 kwietnia 2005 roku.

Mszy koncelebrowanej przez kardynałów i patriarchów katolickich Kościołów wschodnich przewodniczył ówczesny kardynał Joseph Ratzinger. W 2011 roku już jako papież dokonał Jego beatyfikacji. Natomiast w 2014 roku Jan Paweł II został kanonizowany przez papieża Franciszka.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego spotkania.

Autor M.D.

2024-04-02

Więcej informacji z tej kategorii

12 kwietnia: Rozmnożenie chleba

12 kwietnia: Rozmnożenie chleba

PIĄTEK DRUGIEGO TYGODNIA OKRESU WIELKANOCNEGO   J 6, 1-15 Jezus udał się na drugi brzeg Jeziora Galilejskiego,...