Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Podlaskie: Więcej pieniędzy na wsparcie e-usług

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

Zarząd województwa podlaskiego zwiększył pulę konkursu unijnego na wprowadzenie e-usług z 15 milionów do blisko 35 milionów złotych. Rozwój w tej dziedzinie na terenie województwa docenia i zauważa marszałek województwa podlaskiego, Artur Kosicki:

– Oczywiście usługi to nie tylko usprawnienie działania urzędów, instytucji. To nie tylko informatyzacja, ale to też przedsięwzięcie które bardzo dobrze sprawdziło się podczas pandemii. Wiemy że wiele spraw można było załatwić właśnie drogą elektroniczną, tak żeby było można nie narażać ani urzędników ani samego siebie na covid, na zarażenie się wirusem. Dlatego niezmiernie się cieszę, bo ten konkurs świadczy tylko i wyłącznie o tym że te nasze gminy coraz bardziej się rozwijają w tej sferze.

      2021-11-03 Artur Kosicki o pieniądzach na e-usługi 1

Jednym z beneficjentów konkursu jest Gmina Jedwabne, która otrzymała ponad milion złotych na rozwój e-usług. O szczegółach burmistrz, Adam Niebrzydowski:

– Środki te zostaną przeznaczone przede wszystkim na wymianę sprzętu, można powiedzieć że od komputerów zaczynając do na samej serwerowni. Znacząca kwota która wesprze nasz urząd. Dzięki tym środkom nasi mieszkańcy nie wychodząc z domu będą mogli załatwić szereg spraw. Takich jak zgłoszenia, wnioski płatności czy same konsultacje. Dzisiaj akurat w tej dobie w której się znajdujemy , przede wszystkim dbając o bezpieczeństwo nas wszystkich, te środki wpłyną pozytywnie.

      2021-11-03 Adam Niebrzydowski o pieniądzach na e-usługi

Dzięki temu wsparciu usługi elektroniczne zostaną wdrożone lub rozszerzone w 15 gminach i jednostkach samorządowych.

jt

 

Hits: 18

Autor P. G.

2021-11-03

Więcej informacji z tej kategorii