Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Podlaskie: Wraca połączenie kolejowe z Białegostoku do Ostrołęki

Ramówka
Facebook
Twitter
Darowizna

Od poniedziałku (18.03.2024) na linię Ostrołęka-Białystok wracają połączenia pociągów osobowych.

Codziennie 111-kilometrową trasę będą pokonywały dwa pociągi POLREGIO. Do obsługi połączeń przeznaczono wygodne, nowoczesne pojazdy spalinowe, przystosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

Rozwój komunikacji na terenie województwa podlaskiego jest dla nas priorytetem. To krok w kierunku lepszego transportu – mówi wicemarszałek województwa podlaskiego – Marek Olbryś.

-To historyczny moment dla tego, że studenci i mieszkańcy podróżują do Białegostoku, bo jest to duży ośrodek akademicki. Studenci od dawna o to prosili, połączenie kolejowe to nowa moda w podróżowaniu. Dzięki projektowi “Kolej+” będzie to miejsce zmodernizowane i przystosowane do podróżowania w bezpiecznych i ekologicznych warunkach. 

      2024-03-15 Marek Olbryś

Pociągi będą zatrzymywały się w Łapach, Sokołach, Kuleszach Kościelnych, Kołakach Kościelnych, Śniadowie oraz w Kurpiach Dworskich.

Na trasie Białystok – Ostrołęka, tak jak w całym województwie, będzie obowiązywała oferta promocyjna ‘Taryfa Podlaska”. Zgodnie z tą ofertą, cena biletu normalnego na przejazd w relacji Białystok – Ostrołęka wynosi 17,50 zł, przy zakupie biletu w kasie lub u obsługi pociągu. Na wszystkich stacjach poza stacją Białystok, bilet można kupić u obsługi pociągu bez dodatkowych opłat. Natomiast kupując bilet jednorazowy poprzez elektroniczne kanały sprzedaży (Internet, aplikacja) lub w automacie i videomacie (na dworcu w Białymstoku) jest uwzględniany 10% upust i cena w takim wypadku wyniesie 15,75 zł.
W ‘Taryfie Podlaskiej” obowiązują ulgi ustawowe i dzięki temu osoby uprawione do korzystania z nich zapłacą jeszcze mniej, np. uczeń lub posiadacz Karty Dużej Rodziny – 11,02 zł, a student 8,57 zł przy zakupie w kasie, a w elektronicznych kanałach lub automatach i videomacie odpowiednio: 9,92 zł i 7,72 zł.

Ceny biletów kolejowych na nowej trasie będą konkurencyjne w porównaniu z cenami obowiązującymi w komunikacji autobusowej.
Rozkład jazdy został skonstruowany w sposób umożliwiający zainteresowanym podróżnym kontynuowanie podróży w kierunku stacji Chorzele, a dalej do Olsztyna. Tak samo w odwrotnym kierunku, w Ostrołęce są przewidziane skomunikowania z pociągami do Białegostoku.

Autor W M

2024-03-15

Więcej informacji z tej kategorii