Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Podlaskie: Współpraca szpitali wojewódzkich z Bankiem Mleka Kobiecego

Ramówka
Facebook
Twitter
Darowizna

Bank Mleka Kobiecego działający przy Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Białymstoku będzie współpracował ze wszystkimi szpitalami wojewódzkimi w Podlaskiem. Dzięki temu mali pacjenci będą mieli zapewniony pokarm o największych walorach odżywczych.

To bardzo potrzebna pomoc nie tylko dla wcześniaków, ale także ich mam – mówi marszałek woj. podlaksiego Artur Kosicki.

-Nie wyobrażam, żeby w województwie podlaskim nie było takiej instytucji. Mamy, które mają z tym problem będą mogły z takiego Banku Mleka skorzystać, to wpływa na ich kondycję fizyczną, ale również psychiczną. Wspólnie z sejmikiem województwa postanowiliśmy, że trzeba do tego projektu przystąpić. 

      2024-03-06 Artur Kosicki

To ogromne wsparcie dla tych mam, które z różnych przyczyn nie mają własnego pokarmu – podkreśla dyrektor Szpitala Wojewódzkiego im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łomży – Jarosław Pokoleńczuk.

-Porozumienie dotyczy zarówno współpracy przy pozyskiwaniu mleka oraz przy wykorzystywaniu go. Kiedy mleko zostanie pozyskane w Szpitalu Klinicznym jest badane  i przygotowane do odgrzania i podania noworodkowi. To bardzo cenna i potrzebna inicjatywa, ponieważ nie wszystkie mamy są w stanie karmić same, a nie ma nic lepszego niż mleko matki. 

      2024-03-06 Jarosław Pokoleńczuk

Bank Mleka działa od połowy stycznia tego roku przy Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Białymstoku. To pierwsza tego typu placówka w regionie. Z Banku Mleka będą mogły korzystać dzieci ze szpitali wojewódzkich: w Łomży, Białymstoku, Suwałkach. Bank mleka powstał dzięki funduszom z budżetu państwa. Samorząd województwa przekazał na ten cel 100 tys. zł. Marszałek Województwa Podlaskiego zapowiedział również, że na jednej z najbliższych sesji sejmik zamierza rozważyć kolejne dofinansowanie Banku Mleka Kobiecego – w wysokości nawet 300 tys. zł.

fot.podlaskie.eu

Autor W M

2024-03-06

Więcej informacji z tej kategorii