Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Podlaskie: „Zróbmy to dla naszego kraju i regionu”. Samorząd zachęca do udziału w referendum

Ramówka
Facebook
Twitter
Darowizna

Zróbmy to dla naszego kraju i regionu – tak podlaski samorząd zachęca mieszkańców województwa do wzięcia udziału w referendum. Dodatkowo dziś w Książnicy Podlaskiej zaprezentowany został spot promujący ideę referendum.

Referendum odbędzie się w dzień wyborów, czyli 15 października i będzie zawierać 4 pytania. Marszałek województwa, Artur Kosicki mówi, że dotyczy one wielu ważnych kwestii, ale dwie z nich są bardzo bliskie naszemu regionowi.

– To jest kwestia muru i kwestia relokacji migrantów. My w województwie podlaskim wiemy ile trudu, zaangażowania i poświęcenia w obronę tej granicy włożyli nasi żołnierze. Dlatego powinniśmy przede wszystkim tutaj, w województwie podlaskim się do tego odnieść. Referendum jest czymś najwspanialszym co może sobie wyobrazić demokracja. Korzystajmy z tego i nie zapomnijmy, że oprócz karty dotyczącej kandydatów do przyszłego parlamentu, będzie jeszcze karta dotycząca referendum.

      2023-10-02 Artur Kosicki

Danuta Roszkowska z podlaskiej rady seniorów zachęca szczególnie kobiety, do korzystania ze swoich praw wyborczych.

– Do niedawna nie miałyśmy żadnych praw, wyborczych również. W związku z tym korzystajmy z tego, co nam zostało dane, co w zasadzie wywalczyłyśmy. Zapraszam serdecznie do wzięcia udziału w głosowaniu i referendum.

      2023-10-02 Danuta Roszkowska

Spot zachęcający mieszkańców Podlasia do wzięcia udziału w wyborach, można znaleźć na Facebooku województwa podlaskiego.

Autor B. Ś.

2023-10-02

Więcej informacji z tej kategorii

GD: Andrzej Duda, Burmistrz Kolna

GD: Andrzej Duda, Burmistrz Kolna

Rozpoczęta budowa obwodnicy, podwyżki cen energii, a także temat darmowego bezpłatnego transportu dla seniorów - to...