Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Poseł Czartoryski o swoim odejściu z PiS: Nie mogę być tak upokarzany

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

Arkadiusz Czartoryski, Zbigniew Girzyński i Małgorzata Janowska odeszli z Prawa i Sprawiedliwości. Konferencja w tej sprawie odbyła się kilka godzin temu, w tym samym czasie co spotkanie z okazji podpisania umowy na budowę elektrowni gazowej w Ostrołęce. Jak potwierdził nam Arkadiusz Czartoryski – porzucenie planu w tym miejscu budowy bloku węglowego, było jednym z powodów jego odejścia z partii.

– Jako przedstawiciel Ostrołęki nie mogę być tak upokarzany, że na tym się wydaje setki milionów a może nawet miliardów, a potem buldożery to wszystko wyburzają. Ogromne pieniądze publiczne, to jest grosz który trzeba uszanować. Nie przekonują mnie argumenty ekologiczne, ponieważ to była by najczystsza pod względem ekologii elektrownia w Ostrołęce. 

      2021-06-15 Akradiusz Czartoryski o odejściu z PiS 1

Trójka posłów ma utworzyć własne koło poselskie o nazwie “Wybór Polska”, którego Arkadiusz Czarotryski zostanie wiceprzewodniczącym:

– My myślimy o własnym kole, a w przyszłości o własnej partii i programie. Chcemy odnosić się do tych problemów, które są w Polsce realne, a nie myślimy, co będzie robił PiS i jakie ma plany. To już jest historia dla nas. Ciekawa, wspaniała bo ja 20 lat w tym ugrupowaniu spędziłem, ale już historia. Na pewno nie jest to tak, że myśmy to zrobili, żeby wrócić do PiSu bo coś dostaniemy, czy coś. To już jest historia.

      2021-06-25 Arkadiusz Czartoryski o odejściu z PiS 2

Do tej pory klub Prawa i Sprawiedliwości miał 232 posłów. Utrata trzech z nich oznacza, że brakuje im dwóch głosów do minimalnej większości. A to oznacza problemy w głosowaniach nad ustawami.

Hits: 558

Autor P. G.

2021-06-25

Więcej informacji z tej kategorii

Łomża: rusza sezon grzewczy

Łomża: rusza sezon grzewczy

W Łomży rusza sezon grzewczy, a to znak, że jesień jest już za rogiem. Od dzisiaj mieszkańcy Łomżyńskiej Spółdzielni...