Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Poseł Krajewski: Oczekujemy od rządu większej transparentności w sprawie sytuacji na granicy

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

Oczekujemy od rządu większej transparentności w sprawie sytuacji na granicy – podkreśla przed dzisiejszym, specjalnym posiedzeniem Sejmu, poseł Polskiego Stronnictwa Ludowego, Stefan Krajewski. Parlamentarzysta podaje, jako przykład sytuację na litewsko-białoruskiej granicy:

– Miałem możliwość rozmowy z pogranicznikami. Miałem możliwość rozmowy z wojskiem, policją, z przedstawicielami samorządów, po to też żeby się dowiedzieć jak to wszystko wygląda. Jakie są problemy, jakie są też obawy, no bo też żeby podejmować decyzje trzeba mieć pewną wiedzę. 

      2021-11-09 Stefan Krajewski o sytuacji na granicy 1

Poseł wskazuje, że czas na zwrócenie się do organizacji międzynarodowych:

– Mówiliśmy od początku o umiędzynarodowieniu tego problemu, czyli wsparcie zarówno instytucji Unii Europejskiej, współpraca z Frontexem. Być może współpraca tutaj z NATO, bo to jest problem, który dotyczy nie tylko Polski, nie tylko tych naszych dwóch regionów, czyli województwa podlaskiego i lubelskiego, ale całej Unii Europejskiej.

      2021-11-09 Stefan Krajewski o sytuacji na granicy 2

Specjalne posiedzenie Sejmu rozpocznie się o godzinie 16.

jt

Hits: 26

Autor P. G.

2021-11-09

Więcej informacji z tej kategorii

Mlekovita: Poznaj mleczne nowości

Mlekovita: Poznaj mleczne nowości

Grupa MLEKOVITA, lider branży mleczarskiej w Europie Środkowo-Wschodniej, co roku rozwija swoją ofertę asortymentową w...