Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Powiat grajewski: Nowe farmy fotowoltaiczne w Gutkach [FOTO]

Ramówka
Facebook
Twitter
Darowizna

Polska Grupa Energetyczna otworzyła nowe farmy fotowoltaiczne w Gutkach w powiecie grajewskim.

Łączna moc obu farm wyniesie 12 megawatów i energia przez nie wytworzona zasili blisko 7 tysięcy gospodarstw domowych.
O realizacji inwestycji mówi Marcin Karlikowski, prezes zarządu PGE Energia Odnawialna:

-To kolejny krok w realizacji naszej strategii, kolejny krok, którym umacniamy naszą pozycję w zakresie lidera energetyki odnawialnej w naszym kraju. Tutaj na Podlasiu jest to jedna z naszych inwestycji. Do końca 2030 roku chcemy mieć 3 gigawaty mocy w energetyce słonecznej.

      2023-09-25 Marcin Karlikowski o inwestycji

Podsekretarz stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej, Michał Wiśniewski dodaje, że rozwój tego regionu ma wielkie znaczenie:

-Rząd Polski dba o rozwój Polski lokalnej, Polski powiatowej. Dzięki tej inwestycji, dzięki również bezpieczeństwu militarnemu to tu mogą pojawić się i na pewno pojawią się nowi inwestorzy. Inwestorzy jadą tam i otwierają nowe miejsca pracy, gdzie jest bezpiecznie i gdzie jest dostęp do energii niezachwianej, czystej i zrównoważonej.

      2023-09-25 Michał Wiśniewski o rozwoju regionu

Polski rząd wykorzystuje odnawialne źródła energii podsumowuje Senator Rzeczpospolitej Polskiej, Marek Adam Komorowski:

Dzisiejszy przykład oddania tej inwestycji elektrowni Gutki 1 i Gutki 2 zadaje kłam tym wszystkim twierdzeniom, że Polski rząd nie inwestuje w odnawialne źródła energii. Cieszę się niezmiernie, że dzieję się tu, w tym okręgu wyborczym, że to jest tutaj na Podlasiu blisko Grajewa i myślę, że ta inwestycja będzie dobrze służyła, czego serdecznie życzę.

      2023-09-25 Marek Adam Komorowski o inwestycji w źródła energii

Instalacje fotowoltaiczne składają się z około 22 tysięcy paneli, które powstały na działce o powierzchni ponad 15 i pół hektara. Każda z farm otrzymała prawie 14 milionów złotych pożyczki z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, co stanowi ponad 60 procent wartości inwestycji.

Pod spodem publikujemy fotorelację z dzisiejszej konferencji prasowej, podczas której odbyło się również wręczenie czeków dla I Liceum Ogólnokształcącego w Grajewie i dla Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Szczuczynie.

fot.Biuro Prasowe Grupy PGE

Autor M.D.

2023-09-25

Więcej informacji z tej kategorii