Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Powiat kolneński: 3 tiry wyruszyły z darami dla uchodźców z Ukrainy

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

Trzy samochody ciężarowe wypełnione darami dla Uchodźców wyjechały z magazynu utworzonego przez Powiat Kolneński. To 17 palet wypełnionych najpotrzebniejszymi przedmiotami. Drugie tyle czeka w magazynie na transport do magazynu wojewódzkiego. O szczegółach starosta kolneński, Tadeusz Klama:

Żeby wsparcie, którego udzielamy było maksymalnie skuteczne, musi być skoordynowane. Dlatego działają już lokalne magazyny i utworzony jest łańcuch przekazywania darów. Z gmin i miast, do powiatów i dalej do magazynów wojewódzkich. Przedmioty są segregowane i przekazywane tam, gdzie są najbardziej potrzebne. Część do Ukrainy, część do Uchodźców, którzy są w Polsce. Taka koordynacja ułatwi też długofalowe udzielanie pomocy tym, którzy u nas znaleźli bezpieczne schronienie. Kolejny raz dziękuję wszystkim, którzy pomagają. Pokazujemy jak wielkie mamy serca i tym samym solidaryzujemy się z Narodem Ukraińskim.

Samorządowcy przy prowadzeniu magazynu mogą liczyć na wsparcie WOT. Żołnierze z tej formacji pomagają przy codziennych czynnościach, wspierają także udostępniając samochody ciężarowe do transportu darów.

Hits: 13

Autor J. T.

2022-03-10

Więcej informacji z tej kategorii