Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Powiat łomżyński: Chciała sprzedać sukienkę, straciła pieniądze

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

Tę sprzedaż sukienki mieszkanka powiatu łomżyńskiego zapamięta na długo. 27-letnia kobieta wystawiła odzież na jednym z portali ogłoszeniowych sukienkę. Chciała za nią 80 złotych, w efekcie straciła 500 euro.

O szczegółach mówi podkomisarz Justyna Janowska z Komendy Miejskiej Policji w Łomży:

– Kobieta poinformowała, że na jednym z portali ogłoszeniowych wystawiła na sprzedaż sukienkę za kwotę 80 złotych. Za jego pośrednictwem odezwała się osoba, która wyraziła chęć jej zakupu. Przesłała sprzedającej e-maila z linkiem, aby odebrać pieniądze. Po wejściu w link wpisała numer telefonu i dane do bankowości elektronicznej. Potem wystąpił błąd i kobieta nie mogła zalogować się już do swojego banku. Gdy 27- latka skontaktowała się z bankiem, okazało się, że ktoś wypłacił z jej konta 500 euro.

      2022-05-17 Justyna Janowska o oszustwie przy sprzedaży sukienki

Kobieta natychmiast zablokowała swoje konto i zgłosiła się na policję.

Nie trać czujności w internecie

Ponownie apelujemy o rozsądek i czujność podczas podejmowania decyzji finansowych. Nigdy nie wchodźmy w otrzymywane linki, które przekierowują nas na fałszywe strony banku. Zweryfikujmy autentyczność strony, na której wpisujemy login i hasło do bankowości elektronicznej. Nie dajmy się zwieźć, gdyż są one łudząco podobne do tych, z których korzystamy na co dzień. O metodach stosowanych przez oszustów rozmawiajmy z najbliższymi. To pozwoli im ochronić nie tylko pieniądze, ale i dane osobowe.

pg

Hits: 13

Autor P. G.

2022-05-17

Więcej informacji z tej kategorii