Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Powiat łomżyński: Coraz bliżej podziału Muzeum w Drozdowie

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

Jest Muzeum Przyrody – Dwór Lutosławskich w Drozdowie, będzie Muzeum Rodziny Lutosławskich i Romana Dmowskiego oraz Muzeum Przyrody. Władze powiatu łomżyńskiego dalej pracują nad przetworzeniem drozdowskiego muzeum.

O planach mówi starosta powiatu łomżyńskiego, Lech Szabłowski:

– Plan jest taki: Ośrodek Edukacji Ekologicznej, czyli tutaj ten obiekt po mojej prawej stronie zostanie rozbudowany o nowe przestrzenie wystawiennicze. I tutaj znajdzie się miejsce na wszystkie wystawy te związane z przyrodą. To, co w tej chwili mieści się w budynku Dworku Lutosławskich, no i część ekspozycji w tym budynku w całości znajdzie się ta część przyrodnicza Ośrodek Edukacji Ekologicznej. Natomiast ten dolny dwór Lutosławskich w całości zostanie przeznaczony na potrzeby Muzeum Rodziny Lutosławskich i Romana Dmowskiego. Taki jest nasz plan. 

      2021-11-15 Lech Szabłowski o podziale Muzeum w Drozdowie

Trwają także rozmowy, żeby Muzeum Rodziny Lutosławskich i Romana Dmowskiego było współprowadzone przez Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Na tę inwestycję powiat otrzymał już około 5 milionów złotych i zamierza aplikować o kolejne. Według założeń obiekt miałby zostać oddany do użytku pod koniec przyszłego roku.

jt

Hits: 25

Autor P. G.

2021-11-15

Więcej informacji z tej kategorii

Mlekovita: Poznaj mleczne nowości

Mlekovita: Poznaj mleczne nowości

Grupa MLEKOVITA, lider branży mleczarskiej w Europie Środkowo-Wschodniej, co roku rozwija swoją ofertę asortymentową w...