Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Powiat Łomżyński: Droga nr 1930B zostanie wyremontowana

Ramówka
Facebook
Twitter
Darowizna

Kolejna droga w powiecie łomżyńskim zostanie wyremontowana. Tym razem chodzi o 4,5 km odcinek Stawiski- Jurzec Włościański – Kossaki- Jedwabne.

Dziś podpisano porozumienie w tej sprawie między Związkiem Powiatowo – Gminnym ‘Łomżyńskie Forum Samorządowe”, a Powiatem Łomżyńskim i Gminą Jedwabne.

Uruchamiamy wszystkie możliwe mechanizmy, aby środków finansowych na takie inwestycje było jak najwięcej-mówił starosta łomżyński Lech Szabłowski.

-Zadanie będzie finansowane z rządowego funduszu inwestycji strategicznych “Polski Ład” z naboru w roku 2023, to właśnie Łomżyńskie Forum Samorządowe pozyskało środki finansowe, aby realizować kolejne inwestycje na drogach powiatowych. Podobna sytuacja czeka nas w przyszłym tygodniu i będzie dotyczyła tym razem modernizacji drogi Dobry Las – Piasutno Żelazne, w kierunku powiatu kolneńskiego. 

      2024-02-07 Lech Szabłowski

‘To najwyższy czas na remont tego odcinka’- podkreślał podczas dzisiejszego spotkania wójt gminy Jedwabne Adam Niebrzydowski.

-W tej chwili ta droga jest w bardzo złym stanie, jeżeli chodzi o nawierzchnię i pobocza. Od lat 80 nie było tam żadnego konkretnego remontu, dlatego jest ona bardzo wyczekiwana przez mieszkańców. Obiecywaliśmy na początku kadencji, że postaramy się cały ciąg dróg do Stawisk przebudować, oczywiście spotkaliśmy się z wieloma problemami, m.in. podwyżki cen. 

      2024-02-07 Adam Niebrzydowski

Koszt remontu drogi wyniesie około 8 mln złotych.

Autor W M

2024-02-07

Więcej informacji z tej kategorii