Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Powiat Łomżyński: Droga w miejscowości Piasutno Żelazne zostanie wyremontowana

Ramówka
Facebook
Twitter
Darowizna

Kolejna droga w powiecie łomżyńskim zostanie zmodernizowana.

Inwestycja możliwa jest dzięki współpracy Związku Powiatowo – Gminnego “Łomżyńskie Forum Samorządowe” z Powiatem Łomżyńskim oraz Gminą Zbójna. Porozumienie w związku z remontem kilometrowego odcina w miejscowości Piasutno Żelazne zostało dziś (27.02.2024) podpisane w siedzibie Starostwa Powiatowego w Łomży.

Podejmujemy wszelkie możliwe kroki, aby pozyskiwać środki na takie inwestycje. Po mijającej zimie remont tego odcinka jest koniecznością– mówi Starosta Lech Szabłowski:

-Modernizacja drogi powiatowej w miejscowości Piasutno Żelazne w kierunku powiatu kolneńskiego, to efekt działania Łomżyńskiego Forum Samorządowego, a samorządy subregionu łomżyńskiego są bardzo zdeterminowani, aby pozyskiwać środki z wszelkich możliwych źródeł. Po zimowych roztopach droga jest w bardzo złym stanie.

      2024-02-27 Lech Szabłowski

Potrzeby remontów dróg szczególnie powiatowych są jeszcze duże, ale sukcesywnie staramy się robić krok w dobrą stronę – mówi Elżbieta Parzych – wójt Gminy Zbójna:

-To kolejna inwestycja, a stan dróg w gminie znacznie się poprawia, potrzeby są nadal duże, szczególnie na drogach powiatowych. To tylko kilometr, ale chociaż ten odcinek będzie lepszy, niektóre drogi powiatowe są w bardzo złym stanie, ale myślę, że sukcesywnie ich stan się poprawi i mieszkańcy będą zadowoleni. 

      2024-02-27 Elżbieta Parzych

Zarząd Dróg Powiatowych niebawem ogłosi przetarg na realizację zadania, które zostanie wykonane w systemie “Projektuj i Buduj”.

Autor W M

2024-02-27

Więcej informacji z tej kategorii