Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Powiat łomżyński: Mundurowi sprawdzają jednoślady

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

Wczoraj (19.08.) w gminie Jedwabne rowerzysta zderzył się z samochodem osobowym. Dzisiaj (20.09.) łomżyńscy policjanci kontrolują jednoślady. 

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego łomżyńskiej komendy, prowadzą dziś działania ukierunkowane na bezpieczeństwo kierowców jednośladów. Podczas kontroli sprawdzają między innymi obowiązkowe wyposażenie rowerów oraz to jak cykliści zachowują się wobec osób pieszych.

– Mundurowi przypominają, że jednoślad jest takim samym uczestnikiem ruchu drogowego jak inne pojazdy mechaniczne. Nie jest zwolniony z obowiązku przestrzegania przepisów ruchu drogowego. Wczoraj w gminie Jedwabne doszło do kolizji drogowej, której sprawcą był rowerzysta. 16-latek jechał nieprawidłową stroną jezdni i podczas zawracania zderzył się z oplem. Zarówno samochód jak i rower został uszkodzony, ale na szczęście uczestnikom tego zdarzenia nic się nie stało – mówi podkom. Justyna Janowska z Komendy Miejskiej Policji w Łomży. 

Jednym z najczęściej popełnianych przez rowerzystów wykroczeń jest przejeżdżanie wzdłuż przejścia dla pieszych. Mundurowi apelują o rozwagę i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Ponadto przypominają o właściwym zabezpieczaniu rowerów przed kradzieżą, a także zachęcają do ich znakowania. W Komendzie Miejskiej Policji w Łomży, znakowanie jednośladów wykonują dzielnicowi.

KMP w Łomży

Hits: 12

Autor P. G.

2021-08-20

Więcej informacji z tej kategorii

Łomża: rusza sezon grzewczy

Łomża: rusza sezon grzewczy

W Łomży rusza sezon grzewczy, a to znak, że jesień jest już za rogiem. Od dzisiaj mieszkańcy Łomżyńskiej Spółdzielni...

Wiara: Dożynki gminne w Radulach

Wiara: Dożynki gminne w Radulach

W niedzielne południe - 19 września 2021 r. w kościele pw. Matki Bożej Królowej Męczenników w Radulach odbyły się...