Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Powiat łomżyński: Obywatelskie zatrzymanie pijanego kierowcy

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

Wyjaśniła się sytuacja, która miała miejsce w poniedziałkowy wieczór w okolicy Boguszyc. Doszło tam do obywatelskiego zatrzymania nietrzeźwego kierowcy.

O szczegółach podkomisarz Justyna Janowska z Komendy Miejskiej Policji w Łomży:

– Kierowca mazdy jechał na tak zwaną czołówkę, następnie uderzył w barierki ochronne, a podróżujący samochodem mężczyźni uciekli na pobliskie łąki. Okazało się, że 35-latek podróżujący hyundaiem w ostatniej chwili uniknął czołowego zdarzenia, gdyż zdecydował się zjechać na polną drogę, ale nie był to dla niego koniec emocji. Chwilę później zauważył, że od samochodu, który jechał z naprzeciwka odpadło przednie koło i toczyło się wprost na niego. Na szczęście nie uderzyło w jego pojazd. Kierowca mazdy, z której odpadło koło stracił panowanie i uderzył w barierki ochronne.

      2022-06-02 Justyna Janowska o pijanym kierowcy 1

Następnie mężczyzna, razem ze swoim pasażerem, już na własnych nogach zaczęli uciekać w okolice pobliskich łąk:

– 35-latek pobiegł za mężczyznami i po chwili byli już w jego rękach. Okazało się, że są braćmi, a w trackie rozmowy z policjantami, którzy przyjechali na miejsce zmieniali zdanie odnośnie tego, który z nich siedział za kierownicą mazdy. Dlatego obydwaj trafili do policyjnego aresztu. Badanie alkomatem wykazało, że 41-latek ma blisko 3 promile alkoholu w organizmie, a jego o 3 lata młodszy brat blisko 1,5 promila. Następnego dnia starszy z nich przyznał się, że to on kierował pojazdem. Dodatkowo po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że nie posiada on prawa jazdy.

      2022-06-02 Justyna Janowska o pijanym kierowcy 2

Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo mężczyzna odpowie za popełnione wykroczenia.

jt

Hits: 15

Autor P. G.

2022-06-02

Więcej informacji z tej kategorii

Myszyniec: Noc Poezji w dzwonnicy

Myszyniec: Noc Poezji w dzwonnicy

Dziś w Myszyńcu Noc Poezji w ramach III edycji Myszynieckich Nocy w Dzwonnicy. Wydarzenie promuje twórczość poetów...