Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Powiat Łomżyński: Organizacje pozarządowe z dofinansowaniem z powiatu

Ramówka
Facebook
Twitter
Darowizna

10 organizacji pozarządowych dostało dofinansowanie z powiatu łomżyńskiego, Dziś(28.02) miało miejsce uroczyste wręczenie czeków.

Dofinansowanie zostało przyznane w ramach otwartego konkursu ofert na wsparcie realizacji zadań publicznych Powiatu Łomżyńskiego w roku 2024 przez organizacje pozarządowe i inne podmioty prowadzące działalność pożytku publicznego. Wicestarosta powiatu łomżyńskiego, Maria Dziekońska podkreśla, że są to zadania realizowane przez społeczników.

To, że mają ochotę i siłę do tego, to wypływa z nich samych. Natomiast niektóre działania wymagają wsparcia finansowego, którego nie byliby sami w stanie wygospodarować ze swoich budżetów i tutaj właśnie jest nasza rola, żeby tym działaniom nadać wymiar ekonomiczny, żeby mogły być zrealizowane – mówi Wicestarosta Łomżyński, Maria Dziekońska.

      2024-02-28 Maria Dziekońska

Dofinansowanie otrzymało między innymi diecezjalne Caritas na kolonie dla dzieci.

– Te środki posłużą na dofinansowanie dla 8 dzieci z terenu powiatu łomżyńskiego. Te dzieci będą wytypowane przez gminne lub miejskie ośrodki pomocy społecznej – mówił Dyrektor Caritas Diecezji Łomżyńskiej, ks. Andrzej Mikucki.

      2024-02-28 ks. Andrzej Mikucki

Łącznie przyznano dofinansowanie na kwotę 75 tysięcy złotych.

 

Więcej informacji z tej kategorii

12 kwietnia: Rozmnożenie chleba

12 kwietnia: Rozmnożenie chleba

PIĄTEK DRUGIEGO TYGODNIA OKRESU WIELKANOCNEGO   J 6, 1-15 Jezus udał się na drugi brzeg Jeziora Galilejskiego,...