Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Powiat łomżyński: Pokaż czym dla ciebie jest patriotyzm i weź udział w warsztatach filmowych

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

Po długiej przerwie Muzeum Przyrody w Drozdowie organizuje drugą edycję konkursu na krótkometrażowy film komórkowy pod hasłem “Chleb i Ojczyzna”. Słowa są zaczerpnięte z tytułu książki autorstwa Józefa Lutosławskiego – mówi Marcin Rydzewski, kustosz muzeum:

– W czasie I wojny światowej wraz z wieloma wygnańcami z tych stron został zmuszony do wyjechania w głąb Rosji przez armię carską. I tam zaangażował się w różnego rodzaju pomoc polskim wygnańcom, którzy bez grosza przy duszy, często ograbieni po drodze, znaleźli się w głębi obcego sobie kraju no i bez pomocy ludzi, którzy starali się przewidzieć kolej wypadków, nie byli by w stanie sobie pomóc.

      2022-04-04 Marcin Rydzewski o konkursie Chleb i Ojczyzna 1

Uczestnicy konkursu mają za zadanie nagrać 5 minutowy film, który pokaże czym dla nich jest patriotyzm:

– Młodzież przy użyciu formy filmowej może przekazać, zaprezentować własny pogląd na to, czym jest patriotyzm i sposób jego wyrażania, jaki ich zdaniem jest najwłaściwszy. Natomiast jeżeli chodzi o samą formę, no to jest to po prostu nagranie telefonem komórkowym, które może być w różny sposób wzbogacone. To mogą być jakieś zdjęcia, ale zwykle, bo mamy doświadczenie z poprzednich edycji, to jest po prostu głos narratora, który opisuje pewne wydarzenia. Ten uczestnik nawet nie musi występować przed kamerą, chociaż jest to mile widziane. 

      2022-04-04 Marcin Rydzewski o konkursie Chleb i Ojczyzna 2

Nagrania można nadsyłać do 13 maja. Do wygrania jest m.in. udział w warsztatach filmowych, które odbędą się 21 maja.

Radio Nadzieja objęło konkurs patronatem medialnym.

pg

Hits: 18

Autor P. G.

2022-04-04

Więcej informacji z tej kategorii