Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Powiat łomżyński: Ponad milion złotych na rozwój opieki senioralnej

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

140 niesamodzielnych osób zyska pomoc wykwalifikowanych opiekunów oraz dostęp do sytemu teleopieki. Zarząd województwa zwiększył budżet konkursu unijnego na rozwój usług społecznych, dzięki czemu było możliwe dofinansowanie kolejnych dwóch projektów, które pozytywnie przeszły ocenę i były na liście rezerwowej.

Łomżyńska Rada Federacji Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych NOT otrzyma 1,2 mln zł dofinansowania na pomoc dla 40 osób 60+, w tym z niepełnosprawnościami, z powiatu łomżyńskiego. Wsparcie w codziennym życiu zapewnią im opiekunowie, fizjoterapeuci, psycholodzy. A w domach podopiecznych zostanie zainstalowany system teleopieki, wyposażony m.in. w przycisk SOS czy detektor upadku. Wartość tego projektu to 1,25 mln zł.

– Celem tych przedsięwzięć jest stworzenia takiego systemu opieki, który umożliwi seniorom o ograniczonej samodzielności jak najdłuższe bezpieczne pozostanie w ich środowisku, w ich miejscu zamieszkania – powiedział wicemarszałek Marek Olbryś.

Dyrektor biura NOT Łomża, Piotr Grabani mówi nam, że 40 osób otrzyma specjalne opaski, które będą użytkowane przez 12 miesięcy od przełomu listopada i grudnia.

      2022-09-30 Piotr Grabani o systemie teleopieki

 

Łącznie w tym konkursie dofinansowanie na kwotę 19,1 mln zł otrzymało 13 projektów (licząc z tymi, które właśnie otrzymały dotację). Ich wartość wynosi 21 mln zł.

BŚ/podlaskie.eu

Więcej informacji z tej kategorii

Rozmowy o Kościele: Wspólnota

Rozmowy o Kościele: Wspólnota

W ostatniej audycji "Rozmowy o Kościele" gościliśmy Księdza Jacka Dąbrowskiego, który opowiedział o wspólnocie...

Słowo Życia: 2 grudnia

Słowo Życia: 2 grudnia

PIĄTEK PIERWSZEGO TYGODNIA ADWENTU   Mt 9, 27-31 Gdy Jezus przechodził, szli za Nim dwaj niewidomi, którzy głośno...