Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Powiat łomżyński: Pościg za rozpędzonym motocyklem

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

41-latek został zatrzymany przez policję po tym, jak jechał motocyklem 150 kilometrów na godzinę i nie zatrzymał się do kontroli drogowej. W trakcie ucieczki popełnił jeszcze inne wykroczenia. 

Kamera nieoznakowanego radiowozu łomżyńskiej drogówki nagrała motocyklistę, który w czwartek (29.04.) wieczorem, na jednej z dróg w gminie Piątnica, jechał 150 kilometrów na godzinę.

– Mundurowi zauważyli kierowcę w tylnej kamerze, kiedy wyprzedzał ciąg pojazdów. Motocyklista nie wiedział, że w jednym z tych samochodów jadą policjanci. Funkcjonariusze od razu postanowili zatrzymać go do kontroli drogowej. Jednak siedzący za kierownicą yamahy mężczyzna nie reagował na sygnały świetlne i dźwiękowe i kontynuował jazdę. Podczas ucieczki kierowca popełnił dodatkowo szereg innych wykroczeń drogowych. Między innymi zlekceważył linię podwójnie ciągłą, a także nie sygnalizował manewrów, które wykonywał – mówi mł. aps. Justyna Janowska, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Łomży. 

Po czterokilometrowym pościgu mundurowi zrównali się z jednośladem i zablokowali mu dalszą drogę ucieczki. Wtedy kierujący yamahą zatrzymał się. Okazało się, że za kierownicą motocykla siedział 41-letni mieszkaniec powiatu łomżyńskiego.

Za stworzenie realnego zagrożenia na drodze policjanci zatrzymali mu prawo jazdy. Jeszcze tego samego dnia usłyszał zarzut niezatrzymania się do kontroli drogowej. Za to przestępstwo Kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności do 5 lat. Mężczyzna odpowie również za popełnione wykroczenia.

To kolejny pościg, w jaki musieli ruszyć policjanci, żeby zatrzymać kierowcę. W minionym tygodniu kierowca koło Nowogrodu nie chciał się zatrzymać do kontroli. Aby uniknąć konsekwencji porzucił samochód wraz z pasażerami i uciekał przez las. Został zatrzymany na terenie gminy Miastkowo. Natomiast wczoraj (4.05.) doszło do pościgu w gminie Jedwabne. Uciekiniera zatrzymano na jednej z posesji.

KMP w Łomży/red. pg

Autor M. Sz.

2021-05-05

Więcej informacji z tej kategorii