Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Powiat łomżyński: Powstanie mini obwodnica Jedwabnego

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

W 2023 roku ma powstać mini obwodnica Jedwabnego. Inwestycja będzie w pełni finansowana przez Samorząd Województwa Podlaskiego.

Obwodnica powstanie w ciągu drogi nr 668 Łomża – Przytuły – Radziłów. W tym zadaniu zaprojektowany będzie całkowicie nowy szlak ulicy Przytulskiej.

To nie jest obietnica, a realna sprawa – tak o powstaniu mini obwodnicy na sesji Rady gminy Jedwabne mówił wicemarszałek województwa podlaskiego, Marek Olbryś:

– Będziecie państwo mieli coś fajnego, coś takiego gdzie będzie można lepiej żyć i bezpiecznie żyć, bo w tej chwili ten zakręt na ulicy Przytulskiej jest zwyczajnie niebezpieczny. Tam są wąskie chodniki i to utrudnia państwu życie. Dlatego zdecydowaliśmy, że będziemy to przebudowywać, że będziemy to ulepszać. 

      2021-05-25 Marek Olbryś o obwodnicy Jedwabnego 1

Szczegóły dotyczące inwestycji przybliża Zbigniew Piotrowski, dyrektor Departamentu Infrastruktury i Transportu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego:

– Założenia są takie, żeby wykonać drogę, która będzie już drogą bardzo nowoczesną o szerokości 7 metrów, dwujezdniową. Gdzie też będziemy chcieli wybudować nowe dwa skrzyżowania. Pierwsze to oczywiście na wlocie od Łomży w kierunku Przytuł. Drugie skrzyżowanie to jest na końcu tej mini obwodnicy. Przy okazji też będziemy chcieli zrobić ciąg pieszo-rowerowy. 

      2021-05-25 Marek Olbryś o obwodnicy Jedwabnego 2

Koszt inwestycji to 12 milionów złotych. Prace fizyczne mają rozpocząć się wiosną 2022 roku.

jt

Hits: 61

Autor P. G.

2021-05-25

Więcej informacji z tej kategorii