Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Powiat łomżyński: Starostwo przeprowadziło szkolenie dla kobiet

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

Podnieśli kompetencje, przygotowali fizycznie i psychicznie, a teraz szukają im zatrudnienia. Pilotażowy program prowadzi Łomżyńskie starostwo.

Za pozyskane fundusze zostało zaktywizowanych 15 kobiet w wieku powyżej 45. roku życia, długotrwale bezrobotnych wyjaśnia Lech Szabłowski starosta Łomżyński:

– Chcemy im w tym pomóc i pomagamy im. I jestem przekonany, że pomożemy. Dzisiaj mamy 15 kobiet. To są osoby, które wszystkie mają przygotowanie zawodowe do wykonywania pracy, natomiast brakowało im może tego usposobienia mentalnego. Może brakowało odwagi do tego, żeby spróbować wrócić na rynek pracy i te osoby, po rekrutacji, zostały przez specjalistów przygotowane w zakresie poradnictwa zawodowego, były prowadzone z tymi osobami warsztaty rozwojowe. Warsztaty z psychologiem. Pracowaliśmy nad poniesieniem ich wizerunku. 

      2021-11-03 Lech Szabłowski o szkoleniu dla kobiet 1

Teraz poszukiwani są pracodawcy, którzy zatrudnią panie na konkretnych stanowiskach wyjaśnia starosta:

– Pracownik administracyjny, pracownik biurowy, pracownik w obszarze ekonomii, księgowości. W branży handlowej sprzedawca, usługa bezpośrednia, branża krawiecka, ale również pracownik gospodarczy. 

      2021-11-03 Lech Szabłowski o szkoleniu dla kobiet 2

Pracodawca który zatrudni jedną z pań, przez 3 miesiące zatrudnienia będzie dostawał refundację pełnego najniższego wynagrodzenia , a w ciągu kolejnych 9 miesięcy 1,5 tyś zł. refundacji miesięcznie.

mb

Hits: 19

Autor P. G.

2021-11-03

Więcej informacji z tej kategorii