Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Powiat łomżyński: Rewitalizacja zabytkowego grobu w Śniadowie

Ramówka
Facebook
Twitter
Darowizna

Zabytkowy grób Franciszka Doberskiego, zasłużonego mieszkańca regionu oraz uczestnika Powstania Styczniowego zyska nowy blask. Pomnik znajdujący się na cmentarzu parafialnym w Śniadowie zostanie zrewitalizowany dzięki funduszom z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków.

Dążymy do tego, aby zasłużeni obywatele naszego regionu zostali odpowiednio uhonorowani-podkreśla starosta Łomżyński, Lech Szabłowski:

Podpisaliśmy umowę z księdzem proboszczem o udzielenie dotacji na renowację, czyli przywrócenie dawnego blasku zabytkowego nagrobka Franciszka Doberskiego. To osoba bardzo zasłużona dla Śniadowa i gminy Śniadowo. Franciszek był uczestnikiem Powstania Styczniowego i wójtem gminy Śniadowo.

      2024-03-19 Lech Marek Szabłowski o renowacji pomnika

Pamięć historyczna naszego narodu jest bardzo ważna, dlatego należy ją stale pielęgnować-podkreśla ks. Tomasz Wilga, proboszcz Parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Śniadowie:

-Takim pomnikiem pamięci jest grób właściciela dóbr Chomentowa-Śniadowa, ale o wiele bardziej istotne jest to, że Pan Doberski był też uczestnikiem Powstania Styczniowego i walczył o naszą wolność. Istotne jest, aby upamiętnić tych, którzy oddawali swoje życie za Ojczyznę.

      2024-03-19 Ksiądz Tomasz Wilga o bohaterze

Przeprowadzenie konserwacji nagrobka na cmentarzu parafialnym w Śniadowie możliwe jest dzięki wsparciu z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków, które wyniosło 89 tys. zł.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego spotkania.

Autor M. D.

2024-03-19

Więcej informacji z tej kategorii