Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Powiat ostrołęcki: Chciał kupić sprzęt, a stracił pieniądze

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

Chciał kupić przez internet karty graficzne stracił 15 tys. złotych. Na taką kwotę został oszukany mieszkaniec powiatu ostrołęckiego.

Poszkodowany 32-latek poinformował ostrołęckich policjantów, że na jednym z popularnych portali społecznościowych znalazł w ogłoszeniach karty graficzne, które go interesowały. Jedna sztuka była wyceniona na kwotę 1875 złotych. Mieszkaniec powiatu ostrołęckiego postanowił kupić ich 8 sztuk ustalając ostateczna cenę z osobą sprzedającą na kwotę 15 000 złotych.

Kupujący zauważył, że konto osoby sprzedającej na tym portalu istniało już od 2013 roku, ponadto w korespondencji sprzedający powiedział, że prowadzi sklep internetowy, dlatego transakcja musi odbyć się za pośrednictwem strony sklepu. 32 latek na to przystał i przelał całą ustaloną kwotę pieniędzy na wskazane konto.

Po krótkim czasie mężczyzna skontaktował się ze sprzedającym i poprosił go o podanie numeru telefonu i listu przewozowego, jednak sprzedający tego nie zrobił. Twierdził, że przesyłkę wysłał na zły adres i zapewniał, że po zwrocie wyśle je ponownie, tym razem już pod właściwy adres. Jednak po kilku dniach przestał odpisywać na wiadomości, a jego konto zostało usunięte z portalu społecznościowego.

Dalsze postępowanie w tej sprawie prowadzą policjanci z ostrołęckiego Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją.

mb

Hits: 12

Autor P. G.

2022-01-26

Więcej informacji z tej kategorii