Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Powiat ostrołęcki: Nowy łącznik usprawni ruch w regionie

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

Główna droga w Szwendrowym Moście oraz ta w Łęgu Przedmiejskim na terenie gminy Lelis zostaną połączone nową trasą. W tamtejszym urzędzie gminy podpisano wczoraj (16.06.) umowę na wykonanie dokumentacji łącznika pomiędzy Drogą Krajową 53 oraz powiatową 2539W.

Jak mówi starosta ostrołęcki, Stanisław Kubeł – jest to kolejny etap w planowanej przez powiat budowie obwodnicy Ostrołęki:

– To będzie część tego całego układu drogowego. Zasadnicza obwodnica idzie między drogą 53 a 61 przez gminę Olszewo-Borki. Ona ma klasę GB, a my będziemy między klasę G, czyli najwyższą z powiatowych. Jest ona projektowana w kategorii dróg powiatowych, ale nieco szersza bo droga będzie miała też nie 6 metrów, ale 7. W związku z tym standard jest najwyższy z możliwych dla dróg powiatowych.

      2021-06-17 Stanisław Kubeł o drodze w gm. Lelis 1

Nowa droga na terenie gminy Lelis będzie również ułatwieniem dla mieszkańców:

– W perspektywie do kilku lat najbliższych diametralnie zmieni się układ komunikacyjny w gminie. Na pewno wywrze ogromny wpływ na takie lokalne uwarunkowania, jeżeli chodzi o rozwój czy biznesu lokalnego przedsiębiorców, jak również no przede wszystkim odnosimy się do układu komunikacyjnego. 

      2021-06-17 Stanisław Kubeł o drodze w gm. Lelis 2

Nowa droga w gminie Lelis będzie miała ponad 7 kilometrów. Obok szerokiej na siedem metrów jezdni powstanie szeroki na 3 metry ciąg pieszo-rowerowy. Łączny koszt dokumentacji projektowej zadania to prawie 770 tysięcy złotych, natomiast szacowany koszt jej budowy sięga ponad 54,5 milionów złotych.

Hits: 9

Autor P. G.

2021-06-17

Więcej informacji z tej kategorii