Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Powiat ostrołęcki: Pieniądze wesprą inwestycje sołeckie

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

Remont świetlicy wiejskiej w Szczawinie w gminie Goworowo, wykonanie oświetlenia w miejscowości Baba w gminie Łyse oraz remont remizy OSP w Damianach w gminie Czerwin – między innymi te projekty z powiatu ostrołęckiego otrzymają wsparcie od Samorządu Województwa Mazowieckiego. W tym roku Mazowsze dofinansuje 226 zadań sołeckich na terenie subregionu ostrołęckiego.

Jak mówi Elżbieta Lanc, członek zarządu województwa mazowieckiego – często to wsparcie jest impulsem do większych działań.

– Kolejny rok naboru wniosków wskazuje jak szeroka jest ta aktywność. Jak czasami te sołectwa daleko wykraczają z daną inwestycją poza ten budżet w ramach środków, które od nas otrzymają. Często jest tak, że otrzymają 10 tysięcy, a potem tworzą projekt za 100 tysięcy złotych, bo wokół tego projektu gromadzą się przedsiębiorcy lokalni, wolontariusze. 

      2021-06-11 Elżbieta Lanc o wsparciu dla inwestycji sołeckich

W ramach Mazowieckiego Instrumentu Aktywizacji Sołectw w 2021 roku dofinansowanie otrzyma 1276 projektów z 256 mazowieckich gmin, na łączną kwotę ponad 12.5 miliona złotych

Hits: 15

Autor P. G.

2021-06-11

Więcej informacji z tej kategorii