Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Powiat ostrołęcki: Pożary i powalone drzewa. Strażacy mieli co robić

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

Ponad 20 strażaków z powiatu ostrołęckiego walczyło wczoraj (22.06.) z pożarem dachu obory, w którą trafił piorun. Do zdarzenia doszło około godziny 20 w miejscowości Żebry-Wierzchlas w gminie Olszewo-Borki. Na szczęście w środku budynku nikt nie przebywał – mówi mł. bryg. Robert Chodkowski, oficer prasowy Państwowej Straży Pożarnej w Ostrołęce:

– Po dojeździe okazało się, że płonął dach tego murowanego budynku pokrytego eternitem. Zadysponowaliśmy tam pięć zastępów gaśniczych. Podaliśmy pięć prądów gaśniczych. Na szczęście w środku nie było ani inwentarza, ani zbiorów. Spłonął cały dach tej obory. Straty wyniosły 6 tysięcy złotych. 

      2021-06-23 Robert Chodkowski o pożarze obory

Oprócz pożaru obory strażacy z powiatu ostrołęckiego podczas wczorajszej burzy wyjeżdżali również do powalonych na drogę drzew i pożaru poszycia leśnego powstałego w wyniku zerwanej linii energetycznej. Jeśli chodzi o burze, na dziś (23.06.) IMGW wydało ostrzeżenie I pierwszego stopnia. Wyładowania mogą pojawić się między innymi w powiatach ostrowskim, makowskim, wyszkowskim i ostrołęckim.

Hits: 25

Autor P. G.

2021-06-23

Więcej informacji z tej kategorii

Wiara: Młodzi dla młodych

Wiara: Młodzi dla młodych

Już w najbliższą niedzielę młodzi z Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łomży zapraszają młodych z całego miasta na...