Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Powiat ostrołęcki. Zabrali łódkę z drogi. Grozi im więzienie

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

Trzej mężczyźni zostali zatrzymani w związku z kradzieżą łódki do żeglarstwa. Właściciel zgubił ją na drodze, a gdy wrócił na miejsce już jej nie było.

Do nietypowej sytuacji doszło w miniony poniedziałek (2.03.) kiedy to do komisariatu w Myszyńcu zgłosił się trener jednego z klubów żeglarskich i poinformował o kradzieży profesjonalnie przygotowanej do treningów łódki.

– Mężczyzna powiedział, że jechał samochodem z przyczepką, na której znajdowały się trzy łódki. W okolicach Rozóg zatrzymali go inni kierowcy i poinformowali, że w trakcie jazdy, w wyniku pęknięcia pasa mocującego, zgubił jedną z łodzi. Wartość łódki została przez niego oszacowana na kwotę blisko 30 tys. zł. Mężczyzna dodał, że gdy wrócił na miejsce, to już jej tam nie byłoinformuje podkom. Tomasz Żerański, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce. 

Policjanci z Myszyńca natychmiast włączyli się w jej poszukiwania. Już po kilku godzinach prowadzonej akcji mundurowi zdobyli informacje, że łódka może się znajdować na jednej z posesji, w garażu. Tam też ją znaleźli.

Do sprawy zatrzymano trzech mieszkańców powiatu ostrołęckiego, którzy zostali osadzeni w policyjnym areszcie. Mężczyźni usłyszeli już zarzuty dotyczące kradzieży. Grozi im do 5 lat więzienia.

KMP w Ostrołęce/red. pg

[related limit=”5″]

Hits: 0

Autor P. G.

2020-03-05

Więcej informacji z tej kategorii