Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Powiat ostrołęcki: Innowacyjna aplikacja doceniona

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

Powiat ostrołęcki zajął drugie miejsce w konkursie “Innowacyjny samorząd 2021”, w kategorii powiaty. Doceniona została aplikacja mobilna, która ułatwia kontakt z mieszkańcami.

Projekty zgłoszone do konkursu oceniane były między innymi pod względem nowatorstwa w skali kraju oraz potencjału do inspirowania innych samorządów do podejmowania podobnych działań.

– Nasze oprogramowanie pomaga załatwić urzędowe sprawy oraz pozwala na informowanie o zagrożeniach – mówi Magdalena Mrozek-Rawa, rzecznik powiatu ostrołęckiego. – Zachęcamy wszystkich mieszkańców do korzystania z aplikacji. Można ją pobrać za darmo na telefon. Oferuje ona dostęp do wszystkich powiatowych aktualności, informacji o organizowanych na terenie powiatu wydarzeniach, a także o treściach zawartych w Biuletynie Informacji Publicznej. Umożliwia ponad to przekazywanie mieszkańcom powiadomień o sytuacjach kryzysowych oraz o innych wydarzeniach, np. drogowych. 

      2021-04-19 Magdalena Mrozek-Rawa o Innowacyjnym Samorządzie

Aplikację można pobrać za darmo ze strony powiatostrolecki.pl.

Pierwsze miejsce w konkursie “Innowacyjny samorząd 2021” zajął powiat przasnyski za innowacyjny model pomocy awatar opiekuna osoby starszej.

Hits: 8

Autor P. G.

2021-04-19

Więcej informacji z tej kategorii